MojAndroid

Mobilná hra Pokémon Go je dostupná len niekoľko dní a na Slovensku ju dokonca stiahnete iba cez APK súbor, no vo svete vyvolala ozajstnú mániu. A dobre si na nej privyrobili (a ešte privyrobia) aj jej autori. Za vývojom tejto hry stojí spoločnosť Niantic, ktorá vytvorila aj hru Ingress a celý projekt zastrešuje Nintendo cez svoju dcérsku spoločnosť The Pokémon Company (tá má na hre podiel 30%). Práve Nintendo získa na hre Pokémon Go najviac. Hodnota akcií Nintenda na burze za jeden jediný deň vzrástla o 24,52% na hodnotu $193 za akciu, čo zvýšilo trhovú cenu spoločnosti o $7,5 miliardy. Naposledy takto rýchlo narástla cena akcií Nintenda v roku 1983!

2e150183-64af-4bb7-af64-ba07d6b50650

Náš tip
TIP Pokémon GO: Zvoľte si ako prvého Pokémona legendárneho Pikachu!

Pokémon Go okrem toho zbiera jeden rekord za druhým. K 8. júlu si túto hru nainštalovalo až 5,16% Američanov, pričom napríklad aplikáciu Tinder, ktorá je na americkom trhu dostupná už 5 rokov, má nainštalovanú len 2,5% z nich. Ďalším míľnikom je aj prekonanie počtu denne aktívnych používateľov – tých má hra Pokémon Go viac ako sociálna sieť Twitter, ktorá je na trhu už od roku 2006. V priemernom čase, ktorý nad touto hrou strávia používatelia, prekonala hra Pokémon Go aj také tituly ako WhatsApp, Instagram, Snapchat či Messenger! Herná novinka od Nianticu to má jednoznačne našliapnuté veľmi dobre a mnohí hovoria o tom, že by mohla spôsobiť revolúciu v mobilnom hraní. Ako sa k tejto hre staviate vy? Zaujala vás?

Náš tip
Pokémon GO: Kde začať a ako chytiť prvého pokémona | NÁVOD

Zdroj: TheVerge

12.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+