MojAndroid

Hra Pokémon GO v čase písania tohto článku ešte ani nie je dostupná v obchode Play, no väčšina Gymov v Bratislave je už obsadená namakanými pokémonmi. Ak neviete, o čom hovorím, určite si prečítajte náš návod, kde vám prezradíme, ako s hrou začať a ako s ňou môžete stráviť celé hodiny plné zábavy.

Náš tip
Pokémon GO s rozšírenou realitou začínajú sprístupňovať v obchode Play | APK

Základ je aplikácia Pokémon GO

Keďže hru ešte nenájdete v obchode Play, musíte si ju stiahnuť vo forme APK súboru. Dávajte si ale pozor, na internete už kolujú škodlivé súbory, ktoré narobia v telefóne viac škody ako úžitku. Preto si sťahujte súbor iba z tohto odkazu, ktorý vás presmeruje na overený zdroj APK Mirror.

Nainštalovať a prepojiť s Google účtom

Po stiahnutí súboru si hru Pokémon GO jednoducho nainštalujte a spustite. Pri prvom spustení si prepojte hru s Google účtom, čo vám zabezpečí, že aj v prípade výmeny zariadenia budete mať uložený celé vaše napredovanie v hre. Vzhľadom na to, koľko času dokáže hra zobrať a koľko kilometrov kvôli nej prejdete ide o skvelé riešenie.

Zdvihnite sa zo stoličky a choďte von

Asi toto je hlavné poslanie hry Pokémon GO – donútiť lenivých „geekov“, aby sa pohli od svojho počítača a šli do ulíc. Iste, určite existuje aj lepší dôvod na prechádzku ako naháňanie pokémonov, no aj takáto prechádzka má svoje čaro. Jednoducho musíte vyraziť do ulíc a hľadať pokémonov. Hra kombinuje prvky skutočnej a virtuálnej reality, a tak sa v hre zobrazí mapa miesta kde sa práve nachádzate. Na mape sa zobrazí množstvo objektov a postupne aj samotní pokémoni, no k tomu sa dostaneme neskôr.

Chyťte prvých pokémonov

Všetko v hre Pokémon GO sa točí okolo toho, koľko a akých silných pokémonov máte. Najlepšie ale na tom je, že nepotrebujete poznať svet pokémonov a hru si aj tak môžete bez problémov užiť. Pokémoni sa nachádzajú prakticky všade, no vyhovujú im husto obývané oblasti. Stačí, keď budete mať pri ceste po chodníku zapnutú aplikáciu a je veľmi pravdepodobné, že narazíte hneď na niekoľkých pokémonov.

Pokémon GO screen16

Polohu pokémonov vám naznačuje panel vpravo dole na obrazovke. Po kliknutí naň vidíte pokémonov, ktorí sú na blízku. Počet stop pod pokémonom indikuje, ako ďaleko sa od vás nachádza. Jedna stopa znamená okruh približne 100 metrov, 2 stopy sú 200 metrov a 3 stopy predstavujú 300-metrový okruh.

Pokémon GO screen15

Ak sa pokémon zobrazí priamo na mape, čo by ste mali spozorovať aj zavibrovaním telefónu, môžete sa pokúsiť ho chytiť. Kliknite na pokémona a presuniete sa do špeciálneho zobrazenia. Tu môžete prepínať medzi zobrazením s rozšírenou realitou, vďaka čomu bude pokémon zobrazený v skutočnom svete, alebo herným zobrazením, keď sa pokémon zobrazí v animovanom prostredí.

Potom už musíte iba hodiť pokéloptu na pokémona a ak ho trafíte a pokémon neujde, je váš. Hod pokéloptou budete zrejme chvíľu trénovať, no spočiatku nájdete skôr slabších pokémonov, ktorí vám nebudú robiť problém a aj horší hod sa bude počítať. Pokémonov pritom môžete nájsť skutočne kdekoľvek a na ich prítomnosť vás upozorní jednak panel Nearby, ale aj efekty na mape, ktoré znázorňujú pohyb v tráve či na strome. Pokémoni sú ale po mape skutočne rozlezení v hojnom počte, a to najmä v husto obývaných oblastiach. Tiež platí, že je väčšia šanca, že pokémonov nájdete v ich prirodzenom prostredí. Rybích pokémonov nájdete skôr pri vode a netopierov zasa uvidíte skôr v noci. Nie je to ale pravidlo a ak sa hre budete venovať dostatočne dlho, nájdete akýchkoľvek pokémonov kdekoľvek na mape.

Zbierajte pokémonov a získavajte skúsenosti

Za každého chyteného pokémona dostanete skúsenosti, hviezdny prach a jedlo pre daného pokémona. Skúsenosti využijete na to, aby ste dosahovali vyššiu úroveň. Napríklad od piatej úrovne môžete bojovať v Gymoch, k čomu sa dostaneme neskôr. Hviezdny prach a jedlo pre pokémonov slúžia na ich vývoj. K dispozícii sú dve možnosti – Power up pridá pokémonovi život a silu, čo využijete pri bojoch v Gymoch. Evolve zasa spôsobí, že sa pokémon vyvinie do ďalšieho štádia, ak je dostupné. Na obe budete potrebovať aj prach aj jedlo pre daný typ pokémonov, takže zbieranie ďalších pokémonov nikdy nie je na škodu.

Ak aj budete mať viacero rovnakých pokémonov, nie je to žiaden problém. Odporúčame vybrať najslabšieho pokémona podľa CP (combat power = bojová sila) a vymeniť ho za jeden kúsok jedla. Toto môžete spraviť po kliknutí na pokéloptu dole v strede obrazovky, potom vyberte možnosť pokémon, nájdite pokémona ktorého chcete vymeniť a v zozname jeho schopností a možností vyberte posledné tlačidlo celkom dole s nápisom Transfer.

Mapa

Základné herné zobrazenie tvorí mapa sveta okolo vás. Ako sme už spomínali, mapa predstavuje vaše skutočné okolie, aj keď je sfarbená odlišne. Na mape sa okrem pokémonov toho nachádza oveľa viac. Najzaujímavejšie sú dva druhy bodov na mape, ktoré vám pomôžu pri hraní. Tzv. Pokéstops sú miesta, kde môžete raz za čas prísť a kde dostanete darčeky zadarmo. Tieto darčeky by ste si inak museli kupovať vo forme mikrotransakcií, takže určite odporúčame Pokéstops navštevovať pravidelne.

Druhým dôležitým mietom na mape sú tzv. Gyms. Tu budete zohrávať súboje a bojovať o to, aby ste sa vy stali lídrom konkrétneho miesta. Pre to budete musieť poraziť všetkých predchádzajúcich lídrov, ktorí zabrali daný Gym, no k tomu sa dostanete až potom, ako dosiahnete piatu úroveň. Tieto dôležité miesta sú pritom rozostavané pri rôznych bodoch záujmu na mape. Môže ísť o budovu, sochu, fontánu či pomník. Tu prichádza na rad aj ďalšia zábavná časť hry, keď okrem zbierania pokémonov môžete aj bližšie spoznať miesta okolo vás.

Predmety v hre

Okrem pokémonov budete v hre Pokémon GO zbierať aj rôzne predmety. Bez niektorých z nich sa nezaobídete, iné využijete iba sporadicky a niektoré by ste teoreticky nemuseli používať vôbec. Tu je zoznam predmetov, ktorý aktuálne vidíme v hre my:

 • Pokélopta – nástroj, pomocou ktorého chytáte pokémonov. Zo začiatku ich je dostupných dosť, no s náročnejšími pokémonmi budete lôpt míňať viac a budete si ich musieť kupovať/zháňať v Pokéstops
 • Potion – elixír, ktorý dodá život zranenému pokémonovi po boji
 • Revive – kameň života, ktorý oživý mŕtveho pokémona
 • Incense – špeciálna voňavka, ktorá naláka pokémonov na 30 minút k vašej polohe (ideálne pre lenivcov)
 • Lure Module – špeciálny modul, ktorý naláka pokémonov k danému Pokéstop. Pokémonov ale môžu chytiť aj ďalší používatelia okolo vás
 • Razz Berry – špeciálne bobuľky, po ktorých sa pokémon ľahšie chytí do pokélopty
 • Camera – ak stretene pokémna, môžete ho aj odfotiť, nemusíte robiť screenshoty obrazovky
 • Egg Incubator ∞ – inkubátor na vajíčka, ktorý môžete použiť nekonečne veľakrát (vajíčka môžete nájsť na Pokéstops alebo ich získať za postup na vyššiu úroveň; z vajíčok sa neskôr vyliahnu pokémoni, no pre ich aktiváciu musíte chodiť 2/5/10 km)
 • Egg Incubator – inkubátor na vajíčka, ktorý vydrží tri použitia

Pokémon GO screen25

Mikrotransakcie

Hra Pokémon GO je už dostupná v niektorých krajinách vo svete a neplatí sa za ňu nič. Ako ste mohli očakávať, v hre nájdete množstvo mikrotransakcií. Tie ponúkajú hráčom možnosť získať predmety, ktoré im aktuálne chýbajú a nikde ich nevedia nájsť, alebo sa im nechce ísť k najbližšiemu Pokéstop. V obchode si môžete kupovať predmety za špeciálne mince Pokécoins. Za tie si môžete kupovať pokélopty, voňavky na prilákanie pokémonov, rôzne vajíčka, špeciálny Lure Module na prilákanie pokémonov k Pokéstop či inkubátor na vajíčka. Ceny pritom nie sú horibilné, napríklad za 20 pokélôpt zaplatíte v prepočte 0,99 EUR ak si kúpite najmenšie množstvo mincií  0,69 EUR ak si kúpite najväčšie množstvo mincií naraz.

Pokémon GO screen26

Toto sú všetky informácie, ktoré by vám na úvod mali stačiť k tomu, aby ste mohli chytať a trénovať svojich prvých pokémonov. Už teraz ale pre vás pripravujeme ďalší článok, v ktorom zhrnieme rôzne užitočné tipy a triky pre chytanie pokémonov, ako aj naše dojmy, ktoré sme počas hrania nadobudli. Zatiaľ ale nezabudnite, že sa nesmiete do virtuálnej reality ponoriť úplne a pri chytaní pokémonov sa uistite, že nikoho neobmedzujete a neohrozuje, napríklad nepozorným prechádzaním cez cestu.

11.7.2016
 • kexar

  Pri spusteni mi to sekne na sivej obrazovke – Nexus 6 s Android N

 • Sxe

  Zda sa, že Niantic trafil do čierneho viac ako si sám predstavoval. Ani to u nás este nevyšlo a uz je tým zaplnený aj náš internet.

  • dakuhonoo

   ešte keby z toho viac spravili pokemon a menej tamagochi

   • Sxe

    To uz neviem, nehrám to a ani som sa o Pokemov nikdy nezaujímal, ani na základnej ?. Ale iste je, že to bude pekná ryža pre tvorcov ?.

 • Rai

  :D autor clanku ocividne na pokemonoch nevyrastal :)
  Co sa tyka tych stop tak tam ste mierne vedla. Kazda stopa urcuje kruh okolo panacika. Tri stopy su maximalne 150m vzdialeni pokemoni. Jedna stopa je uz fakt blizko, staci par krokov navyse. :)
  Inak pekny clanok.

  • Veru a nebol som sam :) Vdaka za upresnenie, tie udaje o vzdialenosti pokemonov som nasiel v niekolkych roznych verziach, tak som si nebol celkom isty ako to je :)

  • Sik

   no s tymi vzdialenostami by som si taky isty nebol. Mne sa minule stalo, ze som presiel vyse km a stale som mal 3 stopy, po tom 1km mi vsak vyskocil iny pokemon s jednou stopou, kde som presiel dobrych 200 m a stale to ostalo take iste :/

  • Rai

   Pozor, u troch stop to treba resetovat kazdych par minut. Appka este nie je ofiko a preto sa na prenaspedovanie troch stop neda spolahnut. U dvoch a jednej uz ano. Tri stopy to vobec neaktualizuje :)

   Inak pre autora, treba upravit nazvy. Pokeball je pokeball, gym je stadion v hre. Pokestop by som nechal tak ako je. Toto su najcastejsie pouzivane slova. Tak velmi nerozumiem prekladaniu ball a neprekladaniu zvysku. :)

 • Viktor

  som jediný komu to nejde nainštalovať? LG g2 mini android 5.0

 • Ivan Hrozný

  Ak to niekto chce hrať aj po tom ako to Niantic spustí v našom regióne tak by som mu odporučil počkať, v Canade za ilegálne sťahovanie banujú účty.

  • Beeman

   Hoax ;)

  • jookas

   to je dobry nezmysel.

  • Sigi

   to je ako keby predavas oblecenie, dojde k tebe vysmiaty zakaznik lebo si doteraz musel veci objednavat cez net a konecne moze kupit u teba, a ty ho vyhodis prec lebo si neni prvy… vidis? blbost :) ale keby zijem v krajine kde je to oficialne a padaju servery kvoli cepeckarom co to maju mimo google play, tiez sirim podobne hoaxy :)

   • Ivan Hrozný

    Hoax? dal si si tu námahu aspoň spraviť nejaký prieskum redditu alebo otaku?

 • system

  a co iOS? na iOS je nejaka hra got em all ci nieco take.. je to neoficialne? bude na ios aj na sk? dakujem za odpoved

  • jookas

   sak to je aj na iOS.

  • dakuhonoo

   a prečo to píšeš na mojandroid? ale môžem potvrdiť, že kamarátka to hrá v brne na iphone 4

  • Sxe

   Na iOS to este nevyšlo na SK tak isto isto ako na Android. Ale ak si spravíš US iCloud alebo si zmeníš región na tvojom terajšom, tak to môžeš hrať.

  • ?Fanta ?

   Choď na svoje zasrane jablkove stránky ty smažka

 • stefan

  ako sa tam zaregitrujem

 • dakuhonoo

  chcel som si síce najprv vyškriabať vlastné oči, ale uspokojím sa s dobrovoľnou rituálnou sebevraždou ľudí, ktorí vymysleli slovo pokélopta, ktorí ho nezakázali použiť a mohli a korektora, ktorý to neopravil, poprípade menej dobrovoľnou rituálnou obetou

  okrem toho si tu niekde napíšte rant na limitovanie pokemon hry na safari + tamagochi

 • Maroš Csavojec

  Vyborny clanok vyborna hra len je s tym este pdost problem . Napr nedari sa mi porazit trenerov gym-e vzdy na poslednom ked jeho pokemon ma minimum zivota tak to sekne moje utoky mu nic nerobia ale mne s radostou likviduje jedneho pokemona za druhym. Dalsia vec nie vzdy sa mi podari prihlasit a vyhodi ma z hry s upozornenim nech to skusim neskor . Vsetko davam skor na vinu pretazeniu serverov a velkemu narastu hracou . Inak fajn hra. Dokonca pre hraca Ingress-u su pokestop velmi znamou vecou kedze kazdy portal v ingresse je vlastne aj pokestop

  • Tomi Kuki

   Nazdar nevieš o niečom že prečo mi nejde nič získať z pokestops ? Píše že empty pokestops module collect more pokestops a pritom som ich zobral už tisíc mi ukáže pamiatku foto a nič

 • Rai

  Este jedna vec, toto je az prilis nezmyselne slovne spojenie.

  „Pokéstops sú miesta, kde môžete raz za čas prísť a kde dostanete darčeky zadarmo. “

  To niekto rozdava darceky za peniaze? ?

  Ten cas je 5 minut.

 • John

  Ahojte,
  hladal som nejaku komunitu alebo miesto kde sa da chatovat/zdielat skuesnosti a triky, ale nic lokalne na SK alebo BA som nenasiel.
  Tak som zalozil komunitu na Google+ (Pokemon GO – Bratislava): https://plus.google.com/communities/104922618218637193967

  Kludne sa pridajte a pozvite aj kamaratov/trenerov co stretnete, cim viac nas bude, tym efektivnejsie to bude.

  pripadne ak poznate nejake podobne stranky, tak budem rad ak mi date vediet :)

 • Tomi Kuki

  Cawte mám problém neviete o niečom že prečo mi nejde nič získať z pokestops ? Píše že empty pokestops module collect more pokestops a pritom som ich zobral už tisíc mi ukáže pamiatku foto a nič

  • Peter Laborecky

   Treba zatocit tym obrazkom s pamiatkou a vybehnu bonusi ;)

 • Tomi Kuki

  Ahoj nevieš o niečom že prečo mi nejde nič získať z pokestops ? Píše že empty pokestops module collect more pokestops a pritom som ich zobral už tisíc mi ukáže pamiatku foto a nič

 • Ja

  Dobry den mam jeden maly problem ked si zapnem pokemon go tak sa mi nezobrazia ziadne ,,veci,, na mape s kamaratom sme boli na rovnakom mieste jemu tam ukazovalo ,,veci,, ale mne nie neviete v com by to mohlo byt?

  • Silvia

   Ani mne nič neukazuje iba loptu

 • Silvia

  Prosím o pomoc! keď zapnem hru objaví sa mapa a na nej tri pokemony. Keď na ne kliknem, objaví sa mi reálny svet cez kameru a pokeball,ale žiadneho pokemona nemôžem nájsť. Chodila som hodinu po uliciach a zbytočne. Prečo mi ich ukazuje v blízkosti keď tam nie sú? Ďakujem za odpovede?

  • Kaja.x

   Stačí vypnúť AR mode. Ak v mobile nemáš gyroskop, ktorý je na to potrebný tak ti to v AR mode nepôjde. Síce prei chytaní pokémonov budeš mať animované pozadie ale dá sa to hrať :) snáď som pomohla

   • Silvia Zelinova

    Gyroskop som vygooglila ze mám. Som zúfalá neviem na koho sa mám obrátiť. Vôbec mi ich nechce nájsť. Videla som aj čítala že hneď ako niekto klikne na prvého pokemona z tých troch na začiatku tak sa objavia pred ním hneď. A ja hodinu hľadám všade a nič sa neukáže. Pritom mi už aj pikachu ukazovalo ze je pri mne.každý deň to skúšam a bezvýsledne.

 • Pavol Bednárik

  Dobrý deň. Je možné nejako resetovať hru? To znamená vymazať z google účtu? Ďa
  kujem

 • Janka Blabova

  prosím vas poradi mi niekto, app som si stiahla mam samsung s6 edge + ked to chcem dať inštalovat tak mi ponukne moznosti zrušit a instalovať avšak na instalovat sa neda kliknuť..

 • kika6969

  Ahoj neviete mi poradiť? Hra mi ide v pohode chytam pokemony všetko mi ide len mi nehce ísť kamera,teda neviem ako mam prepnut pri chytani pokemona aby ,,bol v realnom svete“ . Prosim o radu. Ďakujem

 • LENKA

  Ahojte, poradte ako mam zobrat pokestop? Ked som pri nom, zobrazi sa červená lupa a pod týmm odré koliesko ale nejde mi nic. Ako ho zoberiem? Ďakujem za odpoved.

+