MojAndroid

Spoločnosť Pokémon predstavila novú hru Pokémon Go, ktorá bola pripravená v spolupráci so spoločnosťami Nintendo a Niantic. Druhá menovaná firma bola kedysi súčasťou Google, no po reštrukturalizácii a vzniku Alphabet sa spoločnosť osamostatnila. Ide o vývojárov stojacich za úspešným titulom Ingress, ktorý kombinuje prvky mobilnej hry a rozšírenej reality. Na rovnakom princípe je postavená aj nová hra Pokémon Go. Tá je teraz dostupná v obchode Play. U nás sa zatiaľ nedá stiahnuť, no vývojári ju pravdepodobne sprístupňujú postupne, takže stiahnuť by sa mala dať už čoskoro.

Vašou úlohou bude v skutočnom svete objavovať skrytých pokémonov, ktorí sa budú ukrývať na rôznych miestach. Tak napríklad, vodné typy pokémonov budú ukrytý v jazerách alebo v mori, pričom tzv. PokeShop, kde je možné nakupovať lopty a iné potrebné príslušenstvo, budú situované v múzeách alebo v blízkosti historických pamiatok.  V hre je možné pokémonov zbierať, vymieňať a bojovať s nimi proti vašim priateľom a známym.

pokemon naramok
Špeciálny náramok pre hru Pokémon GO / Zdroj: Theverge

Okrem toho budú k dispozícii aj špeciálne hodinky v tvare Pokélopty (viď obrázok vyššie). Tie majú zabezpečiť to, že pri hraní nebudete musieť celý deň sledovať displej vášho telefónu. Hodinky totiž zavibrujú vždy, keď sa dostanete do blízkosti pokémona v reálnom svete.

Doplnené: K dispozícii je na stiahnutie aj APK súbor.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

6.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+