MojAndroid

To, ako sa môžete stať Pokémon Go majstrom už viete. A viete aj to, ako svoju kariéru môžete začať s najznámejším Pokémonom. Niektorí z vás si ale neuvedomujú, že na hranie hry Pokémon Go potrebujú mobilné dáta, a tak sa pohybujú často len v dosahu ich domácej Wi-Fi. Ako je to však naozaj so spotrebou dát v tejto hre? Aký veľký balíček dát potrebujete, aby ste hru mohli hrať každý deň? Pozreli sme sa na to detailnejšie a máme pre vás aj niekoľko tipov, ako na mobilných dátach ušetriť.

Koľko dát spotrebúva hra Pokémon Go?

Ošiaľu s menom Pokémon Go sme podľahli aj my v redakcii. Kolega Matúš je v hre Pokémon Go už na 10. leveli a doteraz hraním spotreboval necelých 65 MB dát. Počas hrania prešiel 16 km pešo, pričom čas, ktorý nad hrou strávil, odhaduje na 6-7 hodín. Keď do vedomia zoberieme aj informácie od iných používateľov, môžeme povedať, že na 1 hodinu hrania Pokémon Go potrebujete približne 15-20 MB dát. Len pre porovnanie, pri počúvaní hudby cez Spotify v normálnej (základnej) kvalite spotrebujete za 1 hodinu približne 43 MB dát. Ak sa teda chcete hrať Pokémon Go každý deň v priemere 1 hodinu, budete na to potrebovať mesačne minimálne 500 MB balík.

pokemon-go-data

V hre Pokémon Go získavate z internetu informácie o umiestnení PokéStopov, štadiónov a samozrejme o prítomnosti samotných Pokémonov vo vašom okolí. Dáta sa tiež používajú na synchronizáciu vášho profilu, aby sa nestalo, že pri poškodení zariadenia prídete o svoj pokrok v tejto hre. Časť dát putuje aj na načítanie mapy, ktorá prekresľuje do virtuálneho prostredia vaše reálne okolie. Mapy sa čerpajú z Google Máp, ktoré má dnes nainštalované (takmer) každý používateľ.

Náš tip
Pokémon Go: 30 tipov a trikov, ktoré z vás spravia Pokémon majstra!

Ako ušetriť mobilné dáta pri hraní Pokémon Go?

Jeden z našich čitateľov s prezývkou skoda9635 zistil, že ak si do zariadenia stiahnete offline mapy svojho okolia v aplikácii Google Mapy (cez Wi-Fi), ušetríte niekoľko megabajtov z vášho predplateného balíčka. Urobiť tak môžete po tom, ako spustíte Google Mapy a v bočnom menu zvolíte položku Offline oblasti. Potom stlačíte tlačidlo Plus v pravom dolnom rohu a vyberiete časť mapy, ktorú chcete stiahnuť. Stlačíte tlačidlo Stiahnuť a pomenujete danú oblasť. Mapa sa začne sťahovať a po dokončení sťahovania ju môže využívať aplikácia Pokémon Go na zobrazenie mapy bez toho, aby pristupovala na internet.

Dáta takýmto spôsobom môžete ušetriť aj v exteriéri. Stačí, aby ste si nechali zapnutú Wi-Fi a zariadenie vás automaticky upozorní na dostupnosť voľnej Wi-Fi siete. Pomocou nej si potom môžete stiahnuť mapu okolia, kde sa nachádzate, ak ste tak neurobili predtým.

Vypnite si dáta na pozadí

Niekoľko megabajtov dát môžete ušetriť aj tým, že zakážete hre Pokémon Go posielanie dát na pozadí, tzn. vtedy, keď aplikácia nie je zobrazená na displeji, ale v pozadí systému stále beží. Urobiť tak môžete v Nastavenia > Aplikácie > Pokémon Go > Obmedziť dáta na pozadí (tieto kroky sa na rôznych zariadeniach môžu líšiť).

data-na-pozadi-2 data-na-pozadi-1

Ak máte malý dátový balíček, no chcete sa hrať často hru Pokémon Go, porozmýšľajte aj nad tým, ako dáta ušetríte v iných aplikáciách. Ak napríklad počúvate počas hrania Spotify, stiahnite si pesničky doma do pamäte zariadenia, prípadne počas hrania nepočúvajte podcasty, ale hudbu v pamäti a podobne. Čím viac dát ušetríte, tým viac Pokémonov môžete chytiť! A nezabudnite ani na externú nabíjačku, pretože Pokémon Go vie byť pekným žrútom energie!

Náš tip
Kedy bude u nás oficiálne dostupná hra Pokémon GO? [AKTUALIZOVANÉ]
13.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+