MojAndroid

Hra Pokémon GO ovládla internet a aj veľkú časť sveta. Oficiálne je ale hra dostupná iba vo vybraných regiónoch, no ako sme sa už v minulosti mohli presvedčiť, stačí, aby si hru mohli zahrať obyvatelia USA a automaticky toho bude plný internet. Popularite hry ale prispieva aj fakt, že si ju neoficiálne môžu zahrať aj ďalší hráči po celom svete. Už od prvého predstavenia hry sa špekuluje, kedy bude titul dostupný aj v ďalších krajinách po svete. Všetko nasvedčuje tomu, že by sa tak malo stať už čoskoro.

Náš tip
Pokémon Go: 30 tipov a trikov, ktoré z vás spravia Pokémon majstra!

Hoci presný dátum nepoznáme, vyzerá to tak, že hra bude v Európe dostupná ešte tento týždeň. Tiež je zaujímavé, že hra ešte nie je dostupná aj v ďalších častiach sveta, no neoficiálne stiahnutý súbor funguje bez problémov. Dôvodom pre toto zdržovanie je enormný záujem ľudí po celom svete, ktorý nepredpokladala ani spoločnosť Niantic stojaca za vývojom aplikácie. Už teraz sa hra často stretáva s technickými problémami, počas hrania sú hráči často odpájaní a bežné sú aj niekoľkominútové výpadky serverov, kedy sa do hry nemôže pripojiť nikto.

Náš tip
Všetky informácie o Pokémon GO na jednom mieste

Tieto problémy sú spôsobené práve nadmernou záťažou serverov a ďalšie sprístupňovanie hry miliónom používateľov v ostatných častiach sveta by znamenalo ešte väčšie technické problémy na strane vývojárov. Aj preto sme si na oficiálnu podporu hry museli ešte počkať, no je zrejmé, že aj vývojári chcú hru priniesť čo najväčšiemu publiku a čo najrýchlejšie. Aj preto očakávame, že sa plánované predstavenie hry v priebehu tohto týždňa naplní a aj my si hru budeme môcť užiť bez akýchkoľvek obmedzení. Akonáhle bude titul Pokémon GO dostupný aj u nás, určite vás o tom budeme informovať. Zatiaľ si hru môžete stiahnuť prostredníctvom APK súboru.

Aktualizované 13. 7. o 11:15:

Už sa to začalo! Používatelia z Nemecka hlásia, že hra je už u nich dostupná. Je preto možno iba otázkou niekoľkých hodín, kým si budete môcť hru z obchodu Play stiahnuť aj vy. Skúšať to môžete prostredníctvom widgetu nižšie.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Wall Street Journal via Android Authority

13.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+