MojAndroid

Hoaxy a rôzne falošné správy nie sú na internete žiadnou novinkou. Pravidelne vás informujeme o rôznych podvodných súťažiach. Inokedy sa zase medzi ľudí dostane falošná správa, ktorá často popletie verejnosť. Tentokrát tu ale máme výhražný mail, na ktorý si treba dať pozor.

Údajné nahrávanie počas intímnych chvíľ

Slovenskom sa pred pár dňami začal šíriť podvodný mail, ktorý informuje príjemcu o tom, že bol natočený počas sledovania pornografie. Anonymný odosielateľ v ňom žiada o peniaze vo forme bitcoinov, pričom sa vyhráža zverejnením údajných záznamov.

Polícia Slovenskej republiky na tento podvod pohotovo zareagovala na svojej facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR. V príspevku je ďalej skopírované aj úplne znenie e-mailu. Odporúčame si ho prečítať, aby ste naň vo svojej mailovej schránke už neodpovedali.

MASOVO ŠÍRENÁ SPRÁVA E-MAILOMV poslednom období mnohí Slováci dostávajú výhražný e-mail, v ktorom útočník hovorí o…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Pátek 3. května 2019

Vyhýbajte sa podobným mailom

V dennej dávke mailov je niekedy ťažké rozoznať spam a podvodníkov. Najlepší recept na odhalenie podvodníka je preverenie gramatiky v danej správe. Ďalej aj celkový obsah, napríklad žiadanie peňazí, ako aj v tomto prípade, zaváňa podvodom.

podvod
Ak si nie ste istí, či ide o podvod, obráťte sa na skúsenejších (ako aj v prípade falošných súťaží)

Ak ale nemáte až tak dobrý postreh, alebo si len jednoducho nie ste istí, zájdite na Facebook, na stránku Hoaxy a podvody – Polícia SR. Tam sa porozhliadajte, či náhodou neuvidíte podobný príspevok. Ak nie, skúste kontaktovať stránku. S vaším problémom by vám mali ochotne pomôcť.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Dajte si pozor na falošné e-maily z bánk. Jedná sa o podvodníkov
Náš tip
Podvod na internete: Útočník sľubuje peniaze, ak pošlete údaje o platobnej karte. Má prvú obeť
Náš tip
Používate WhatsApp? Dávajte si pozor na podvodné správy
4.5.2019
Zdroj: Facebook

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+