MojAndroid

V poslednom čase sa objavilo viacero pokusov o nabúranie účtov používateľov WhatsAppu. V žiadnom prípade neodpovedajte na správu na overenie kódu, ak sa objaví len tak. Ak ste si neistí, že správa pochádza priamo od WhatsAppu, radšej kód nezadávajte. Je možné, že sa vám takto podvodníci snažia dostať do vášho účtu.

Tieto pokusy o hacknutie účtov údajne prebiehajú po celom svete. Ako prví na to poukázali používatelia zo Spojených Arabských Emirátov. Podvodník vám najskôr pošle správu na WhatsAppe, ktorou vás vyzve k odpovedaniu kliknutím na link, ktorý správa obsahuje.

Môžu sa vám nabúrať do vášho účtu

Štadardne WhatsApp vyžaduje overenie vášho telefónneho čísla vtedy, keď aplikáciu nainštalujete a prvýkrát ju spúšťate. Následne by vám už žiadne overovacie správy prísť nemali. Ak kliknete na odkaz, ktorý vám poslal podvodník, potvrdíte tým, že sa jedná o vás a váš používateľský účet. Následne nad ním môžete stratiť kontrolu a podvodník môže posielať správy vo vašom mene.

Na záver len jedna rada. Pokiaľ ste nežiadali o prístup k vášmu používateľskému WhatsApp účtu, neklikajte na žiadne potvrdzujúce odkazy, ktoré vám prídu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
30.4.2019
Zdroj: techradar.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+