MojAndroid

Nová forma podvodu na internete má už (minimálne) prvú obeť. Jedná sa o vcelku prefíkaný spôsob, ako môže útočník obrať svoju obeť o peniaze. Chceme vás tak upozorniť, aby ste v prípade podobnej situácie nepodľahli. O čo sa jedná?

Za dobrotu na žobrotu?

Zatiaľ neznámy útočník sa pokúsil okradnúť istú osobu, ktorá sa, našťastie, nedala nachytať a podvodníka nahlásila polícii. Polícia na svojej oficiálnej Facebookovej stránke zaoberajúcej sa rôznymi nebezpečnými podvodmi tento príspevok zverejnila, aby ľudia tomuto človeku neuverili a neprišli tak o svoje peniaze. Všetko prebieha tak, že podvodník vám napíše správu, v ktorej sa vás opýta, či si nemáte záujem zarobiť. Údajne ponúka rovných 800 € za to, že mu istým spôsobom pomôžete. V tomto prípade platí, že ak sa zdá niečo až príliš dobré, zvyčajne to nie je pravda.

Ďalej vás však popýta o kompletné údaje k vašej platobnej karte. Ak mu ich poskytnete, podvodník môže prakticky ďalej bezproblémovo platiť pomocou vašej bankovej karty, či dokonca vás o peniaze na nej okradnúť. Nanešťastie, istý mladík z Humenného tomuto nebezpečnému podvodníkovi uveril, poslal mu tieto údaje, a prišiel tak o 890 €. Prosíme vás, aby ste podobným ľudom v žiadnom prípade neverili. Je potrebné si uvedomiť, prečo by si taký človek vybral práve vás – prakticky cudziu osobu, aby ste mu nejako pomohli? Je to úplný nezmysel a nesmiete naletieť. Podľa screenshotov vieme určiť, že sa všetko odohralo práve na obľúbenej slovenskej sociálnej sieti Pokec.sk.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Obrovský reklamný podvod ukradol milióny prostredníctvom Android aplikácií
Náš tip
Aplikácia z obchodu Play v Čechách kradla peniaze z bankových účtov
Náš tip
Aplikácia lákala ľudí na stiahnutie pamäťovej karty z Obchodu Play. Už neexistuje

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+