MojAndroid

Portál hoax.sk upozorňuje na vymyslenú súťaž so sieťou predajní Lidl. Známa obchodná sieť žiadne súťaže s neznámymi značkami neorganizuje. Výhry a súťaže si vždy pre istotu skontrolujte na oficiálnej stránke značky Lidl alebo na oficiálnom Facebooku.

Ako sa k podvodu dostanete?

Falošné súťaže organizujú zväčša neznáme stránky, ktoré už podľa ich názvu dokážete rozpoznať. Ich cieľom je zmiasť používateľa fotografiami a rôznymi značkami. Vytváranie klamlivých kvízov a takýchto súťaží je trestné. Zneužívanie mena firmy a vydávanie sa za zástupcu značky je taktiež protiprávne.

Netreba zabúdať na bezpečnosť na internete, pretože tieto stránky po prihlásení získavajú nelegálne vaše údaje, platobné údaje a majú v pláne vás okradnúť. Ako bolo už spomenuté, Lidl organizuje súťaže len na svojom oficiálnom Facebooku, poprípade na internetovej stránke a nikde inde. Akcie a súťaže sa väčšinou týkajú nákupov a nie vymyslených peňažných cien a podobne.

Lidl súťaž
Foto: hoax.sk

Obrázok nám ukazuje fotografiu, ktorá je už niekoľko rokov stará. Dátum 14. mája 2021 už napovedá o starej súťaži od reťazca Lidl. Je vidieť aj profily ľudí zapojených do tohto podvodu. Ak sa pozorne pozriete na obrázok, tak je vidieť, že aj druhou odpoveďou na otázku je totálny nezmysel.

Ako sa vyhnúť takýmto zavádzajúcim stránkam?

Na tieto stránky sa dokážete dostať len pomocou linku od podvodníka, ktorý často nájdete na Facebooku, ale aj rôznych ďalších webových stránkach. Podvodníci si platia reklamy a tie sa pomocou reklamnej siete dokážu dostať až k vám. Aj keď súťaže vyzerajú reálne, tak po pripojení a vložení základných údajov sa už bude stránka pýtať na rôzne informácie. Vtedy množstvo ľudí podľahne a nechá sa zmanipulovať a oklamať. Odporúčame neklikať na neznáme vyskakujúce okná s reklamami súťaží a pre istotu si vždy overte informácie na oficiálnych stránkach obchodov. Mnohé ďalšie užitočné informácie sa dočítate na našom článku o bezpečnosti na internete.

Náš tip
Nové emoji vzbudia rozruch. Nechýba napríklad tehotný chlap

16.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+