MojAndroid

Po niekoľkých mesiacoch oneskorenia sa konzorciu Unicode konečne podarilo sfinalizovať štandard Unicode 14.0. Ten do našich zariadení pridá 37 nových emoji v rôznych odtieňoch pleti, čo dokopy predstavuje 112 unikátnych znakov. Udeje sa tak pravdepodobne koncom roka 2021 alebo začiatkom roka 2022. O novinke informuje portál Android Central.

Medzi novými emoji nájdeme niekoľko nových nálad, napríklad roztekajúcu sa tvár alebo smajlíka, čo salutuje. Do rozsiahleho zoznamu sa teraz pridáva napríklad aj emoji trolla, šmýkačky, záchranného kolesa, bublín či disko gule. Nesmú chýbať ani nové smajlíky zobrazujúce ruky, vo všetkých odtieňoch pleti samozrejme.

Unicode 14
Foto: Engadget.com

Veľa používateľov má pocit, že ich súčasné emoji nereprezentujú

Unicode v tomto vydaní spravil aj jeden kontroverzný krok a rozhodol sa do zbierky pridať aj emoji tehotného muža a tehotnej osoby, ktorej pohlavie nie je možné presne určiť na základe vzhľadu.

Niektorým ľuďom sa pridanie inkluzívnejších smajlíkov môže zdať ako veľký problém. Štúdie však ukázali, že mnoho používateľov z rôznych kútov sveta často cíti, že súčasný výber smajlíkov nereprezentuje to, kým sú a ako vyzerajú. Správa od spoločnosti Adobe ukázala, že až polovica opýtaných používateľov zdieľala rovnaké pocity, pričom väčšina z nich verí, že emoji môžu taktiež pomôcť rozprúdiť rozhovory o dôležitých kultúrnych a spoločenských problémoch.

Iné štúdie zas ukázali, že emoji sú skvelým nástrojom pre uľahčenie komunikácie cez jazykové bariéry. Niektorí používatelia by dokonca uprednostnili komunikáciu pomocou smajlíkov pred osobnými a telefonickými rozhovormi.

Náš tip
Séria Xiaomi 11T a Xiaomi 11 Lite 5G NE oficiálne: Špičkové zariadenia dostupné za skvelú cenu

16.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+