MojAndroid

Od vydania stabilnej verzie nadstavby MIUI 12.5 už ubehol viac ako mesiac a medzitým ju dostala viac ako desiatka smartfónov spoločnosti Xiaomi. Teraz sa jej dočkal aj jeden z jej najpredávanejších modelov minulého roku – Poco X3 NFC. Informáciu priniesol portál XiaomiAdictos.

Aktualizácia bola spustená v rámci beta programu

Poco X3 NFC začal dostávať aktualizáciu v rámci beta programu Mi Pilot a výrobca ju označuje ako “beta stable”. Prakticky by tak malo ísť už o finálnu verziu, ktorá bude čoskoro spustená aj mimo beta programu. Jej číselné označenie je V12.5.1.0.RJGMIXM. Výrobca zároveň potvrdil, že aktualizáciu by mali dostať aj modely Redmi Note 9T, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9S, Redmi Note 9 a Redmi 9.

MIUI 12.5 prinesie až  20 % zlepšenie v oblasti výkonu a aj na nižšiu spotrebu batérie, a to až o 15 %. Zároveň pribudli niektoré nové animácie, ktoré sú plynulejšie. Pribudne možnosť nedať aplikácii prístup k presnej polohe, ale len k približnej polohe. Nový sandbox mechanizmus pre úložisko zase oddelí fotky a ostatné súbory, aby sa galéria nedostala aj k veciam, ku ktorým by nemala mať prístup.

Poco X3 NFC titulka
Poco X3 NFC | Foto: Poco.net


Aktualizácia je dostupná formou OTA updatu, takže by vám jej dostupnosť mal systém oznámiť automaticky. Overiť si ju môžete aj manuálne v nastaveniach systému Android. Kvôli bezpečnosti by ste si pred prípadnou inštaláciou mali overiť, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia Xiaomi?

V aktualizáciách je momentálne najaktívnejšia juhokórejská spoločnosť Samsung. Za posledný mesiac aktualizovala smartfóny Samsung Galaxy Note 9, Galaxy S10, Galaxy S20 FE 5G a Galaxy A52 5G. Nedávno zase dostali májovú bezpečnostnú aktualizáciu smartfóny Honor 9x a 9X Pro. Motorola nedávno priniesla Android 11 pre modely Motorola moto g 5G plus a Motorola razr 5G

Motorola moto g 5G plus titulka
Motorola moto g 5G plus / Foto: Redakcia


Činila sa aj mladá značka Realme, ktorá aktualizovala na najnovšiu verziu systému smartfóny Realme 6 Pro a 7 Pro. Ďalšia čínska spoločnosť Huawei začala distribuovať aprílovú bezpečnostnú záplatu pre smartfóny Huawei Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+ a Huawei Mate 40 Porsche Design. A spoločnosť HMD Global minulý týždeň týždeň spustila aktualizáciu na Android 11 pre lacný model Nokia 1.3.

Náš tip
Marvel Future Revolution dorazí na Android už 25. augusta

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+