MojAndroid

Sériu Pixel 6 v nie tak dávnej minulosti trápili mnohé problémy. Dovolím si tvrdiť, že dnes je už takmer všetko vyriešené a ide o skvelý telefón. Čo sa však dať do poriadku nepodarilo a s najväčšou pravdepodobnosťou sa ani nepodarí, je rýchlosť skenera odtlačkov prstov. Ten navyše nie je len pomalší oproti konkurencii, ale je aj nepresný. Na internete sa objavujú informácie, že zariadenie je v zriedkavých prípadoch možné odomknúť nezaregistrovaným prstom. A presne toho som bol svedkom aj ja na svojom vlastnom Pixeli 6 Pro.

Nielenže pomalý, ale aj nepresný skener odtlačkov prstov

Portál Android Police prišiel so správou, že týmto problémom trpí aj nový Pixel 6a. Použitý skener odtlačkov nie je veľmi presný, čo má očividne v minimálnom počte prípadov za následok veľké bezpečnostné riziko. Po tom, čo som svoj zaregistrovaný prst odstránil a naskenoval ho nanovo, spomínaný kamarát už môj smartfón odomknúť nevedel. Nie, počas snímania odtlačku sa nestalo nič také, žeby si zaregistroval aj svoj vlastný prst – stretol som sa s ním prvýkrát, odkedy Pixel 6 Pro vlastním. Video si môžete pozrieť na Reels na našom Instagrame.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

26.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+