MojAndroid

Viacerí ľudia pohybujúci sa vo svete technológií a smartfónov asi poznajú príbeh modelového radu Google Pixel 6. Na trh prišiel akoby nedokončený s viacerými nedokonalosťami. Niektoré z nich pozostali až dodnes, ale musíme uznať, že opravené už boli takmer všetky bugy. Web TechRadar však teraz hlási, že sériu najnovších Pixelov po novom trápi ďalší problém – vyzerá to tak, že tentokrát hardvérový, aj keď si tým nemôžeme byť stopercentne istí.

Má Google Pixel 6 problém s pixelmi v okolí predného fotoaparátu?

Najnovším problémom série Google Pixel 6 sa zdajú byť mŕtve, respektíve čierne pixely, nachádzajúce sa prevažne v okolí výrezu pre predný “selfie” fotoaparát. Nahlásenia tohto problému sa vyskytujú napríklad na sociálnej sieti Twitter či na fórach Redditu a samotného Googlu.

Tieto čierne pixely tvoria efekt, akoby bol výrez pre predný snímač väčší alebo sa vyznačoval aj veľmi nepravidelným tvarom, ktorý má od toho dokonale okrúhleho trochu ďalej. Používatelia hlásia, že táto “čierna diera” (ako tento problém zvyknú humornejšie prezývať z ang. výrazu “black hole”) sa zvykne časom pomaličky rozširovať, čo rozhodne nie je dobrým znamením. V menšom počte prípadov sa čierne pixely zvyknú nachádzať aj v pravej vrchnej časti obrazovky.

Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zatiaľ sa však nedá presne povedať, či ide o prakticky rovnaký problém alebo o niečo iné. Používatelia, ktorým sa tieto problémy udiali, zvyčajne poslali svoj Pixel do servisu. Niektorí dokonca hlásia, že aktualizáciu softvéru tento “úkaz” vyriešila a preto nastáva otázka, či ide vôbec o hardvérový problém, ako sme si my v úvode dovolili spomenúť. Každopádne ide o zaujímavú vec, ktorú bude potrebné ešte do hĺbky prebrať a prinajlepšom i kompletne vyriešiť.

Náš tip
Elon Musk už nechce kúpiť Twitter

12.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+