MojAndroid

Problémy s batériou, ako napríklad jej napučanie, trápia vo všeobecnosti najmä staršie zariadenia. Tentokrát sa podobný problém netýka starších zariadení, ale tretej generácie Pixelov. Konkrétne ide o zariadenia Pixel 3 a 3 XL. Tento problém začali v poslednej dobe hlásiť používatelia oboch modelov, no s jeho reklamáciou majú podľa portálu androidauthority.com niektorí z nich problém.

Napučanie batérie má pre Pixely aj iné následky

V prípade oboch spomenutých modelov, malo napučanie batérie aj iné následky. Prvým z nich je odlepenie zadnej časti smartfónu od rámu, ktoré si používatelia v niektorých prípadoch všimli až po vybratí smartfónu z ochranného obalu.

Následkom toho je aj narušenie IP certifikácie smartfónu a pravdepodobne aj znefunkčnenie bezdrôtového nabíjania. Pri prvotnom napučaní batérie si používatelia taktiež všimli aj nezarovnané tlačidlá, slabú výdrž batérie a nestabilitu smartfónu v bezdrôtovej nabíjačke

Ako to bude s reklamáciou zariadení Pixel 3 a 3 XL?

Ako už bolo spomenuté vyššie, niektorí používatelia nemajú s reklamáciou zariadenia pozitívnu skúsenosť. Tým Google údajne odmieta zariadenie reklamovať, keďže už je mimo záruky. Naopak, iným používateľom boli smartfóny vymenené za nové. S takýmto postupom sa stretli aj používatelia, ktorí si smartfón kúpili z druhej ruky.

Google Pixel 3

 

Keďže sa problém s batériou vyskytol u viacerých používateľov, pravdepodobne pôjde o výrobnú vadu, ktorou môže trpieť ešte veľké množstvo smartfónov. Ste práve vy majiteľom zariadení Pixel 3 a 3XL? Ak áno, dajte nám o stave batérie vášho smartfónu vedieť v komentároch.

Náš tip
Google Pixel 4a 5G a 5: Unikli špecifikácie ďalších smartfónov od Googlu

 

 

13.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+