MojAndroid

Hromadné žaloby na výrobcov smartfónov kvôli chybnému hardvéru nie sú v USA ničím neobvyklým. Niekedy sú dokonca úspešné a takýto výrobca musí poškodeným majiteľom smartfónu vyplatiť značné odškodné. Najnovšej žalobe by mala podľa portálu XDA-developers čeliť spoločnosť Google kvôli chybnému hardvéru v smartfónoch série Google Pixel 3.

Problém sa týka batérie a fotoaparátu smartfónov Google Pixel 3

Žaloba sa týka dvoch modelov Google Pixel 3 a Google Pixel 3 XL, ktoré prišli na trh pred necelými dvoma rokmi. Okrem vysokého výkonu a čistého Androidu lákali na špičkové fotoaparáty, ktoré kvalitou a stabilizáciou prekonávali konkurenciu. A práve fotoaparát respektíve jeho aplikácia je jedným z dvoch dôvodov podania žaloby. Žalobu podáva právnická firma Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith LLP (CSK&D). Zároveň vyzýva majiteľov spomínaných smartfónov, ktorý u nich zistili jednu z dvoch odhalených chýb, aby sa firme prihlásili cez formulár.

Prvou chybou je extrémne rýchle vybíjanie batérie, ktoré vedie k vypnutiu smartfónu. Druhou chybou je trasenie a vibrovanie pri používaní fotoaparátu, ako aj pád príslušnej aplikácie. Ľudia môžu vo formulári vyplniť, či sa s menovanými chybami stretli a či si pri nich uplatnili záručné podmienky. Zároveň môžu uviesť aj ďalšie chyby, ktoré sa im podarilo odhaliť. Redaktor portálu XDA-developers mal napríklad u svojho Google Pixelu 3 nefunkčný USB-C konektor. Po uplatnení záruky a výmene smartfónu za nový kus, sa ale problém po čase znovu objavil.

Pre Google to nebude prvá žaloba

Pre spoločnosť Google to nie je prvá žaloba tohto typu. Minulý rok dokonca jednú podobnú po dvoch rokoch súdneho procesu prehrala. Majiteľom smartfónu Nexus 6P z roku 2015 musela spolu s výrobcom Huawei vyplatiť odškodné kvôli chybe bootloopingu. Tá spôsobovala, že sa smartfón náhodne reštartoval. Majiteľom, ktorí ale využili program výmeny Nexusu 6P v záruke za smartfón Google Pixel XL, musela spoločnosť vyplatiť iba symbolických 10 dolárov.

Náš tip
Spotify reaguje na Youtube Music a testuje prehrávanie videoklipov
24.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+