MojAndroid

V súčasnosti existuje množstvo patentov smartfónov od rôznych výrobcov. Či už je to Huawei so smartfónom s rozťahovacou obrazovkou, Xiaomi so smartfónom obsahujúcim vstavané slúchadlá, alebo Samsung s rolovateľným ohybným displejom. K tomuto množstvu výrobcov sa pridáva aj Oppo s patentom “vysúvačky” s ohybným displejom.

Vysúvací smartfón Oppo v tvare štvorca

Už podľa obrázkov zverejnených na portáli gsmarena.com je vidieť, že ide o niečo nezvyčajné. Smartfón, ktorý má v zloženom stave tvar štvorca a po vytiahnutí je z neho plnohodnotné zariadenie. Ak by bol smartfón naozaj realitou, prišiel by s doposiaľ neznámym spôsobom umiestneným displejom, ktorý sa po roztiahnutí zväčší až o 80 percent.

oppo vysuvaci

Na zadnej strane sa nachádzajú tri fotoaparáty. Selfie snímač na prednej strane nenájdeme, čo znamená že môže ísť o snímač umiestnený pod displejom. Zariadenie má z vrchnej a spodnej strany oblé hrany a po vysunutí sa na boku objaví slot pre SIM kartu.

Podobný smartfón s vysúvacím displejom ukázala aj spoločnosť TCL. Ten sa ale nevysúva smerom nahor, ale do strany. Zariadenie by malo disponovať flexibilným OLED displejom, ktorý by sme teoreticky mohli očakávať aj v prípade spomínaného modelu Oppo.

tcl skladaci pred a zad

Fakt, že vieme už o dvoch smartfónoch s vysúvacím displejom, by mohol naznačovať, že sa niečo v skutočnosti chystá. Stále je otázne, či majú výrobcovia túto technológiu vo svojom finálnom stave v rukách, alebo je ešte stále v procese vývoja. Každopádne je jasné, že ak by sa smartfón od Oppo a jemu podobné smartfóny stali realitou, išlo by naozaj o veľmi zaujímavé modely.

Náš tip
MediaTek chce vyrábať čipy pre Huawei. Vládu USA žiada o povolenie

30.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+