MojAndroid

Nový patent od firmy Huawei znázorňuje smartfón s rozťahovacou obrazovkou. Dáva nám to nádej, že Huawei sa nevzdáva a ide si svoje aj napriek celosvetovým problémom.

Bude Mate X smartfón s rozťahovacou obrazovkou?

Možno nový Mate X bude mať práve tento faktor, ako nástupca Mate X z roku 2019. Alebo Huawei len testuje nové možnosti a technológie? Každopádne tento patent vyzerá zaujímavo. Avšak nie je to prvýkrát, kedy ho vidíme – TCL už niečo také ukázalo začiatkom roka.

Patent na smartfón s rozťahovacou obrazovkou
Patent od Huaweiu na smartfón s rozťahovacou obrazovkou

Vytiahnutý displej do strany

Podľa patentu používateľ dokáže so smartfónu urobiť tablet vytiahnutím displeja do strany. Pripomína nám to nedávno predstavený Mate Xs s tým, že ten sa otváral. Zatiaľ je to len patent, takže sa nevie, či to je len experimentálna technológia alebo sa toho dočkáme. No pri firme ako je Huawei človek nikdy nevie, akurát v ňom neočakávajte Obchod Play.

Bezrámikový displej

Smartfón s rozťahovacou obrazovkou má takmer bezrámikový displej. Taktiež má malú zadnú stranu, no netušíme, čo presne by mohla zobrazovať. Možno len nejaký malý Always-On panel, ktorý by ukazoval čas, notifikácie a batériu? Podobné niečo nám ukázalo Xiaomi koncom minulého roka. Možno to bude fungovať ako malý selfie hľadáčik podobne, ako to má Samsung Galaxy Z Flip, keďže zariadenie nemá selfie kameru.

Dva modely: jeden s tlačidlom

Na obrázku vyššie môžete vidieť dve modely – Model A s nejakým tlačidlom a Model B bez neho. Okrem toho tlačidla, ku ktorému sa za chvíľu vrátime, je vidieť aj opačnú orientáciu zadnej strany a fotoaparátov.

Netrúfame si veľmi odhadovať ako bude fungovať taký mechanizmus, ale vidieť tieto zariadenia je každopádne zaujímavé. AndroidCommunity spomína, že to tlačidlo v skutočnosti slúži ako zámok proti samovoľnému otvoreniu, resp. vysunutiu obrazovky zariadenia. To je veľmi zaujímavá a vhodná pomôcka.

Každopádne budeme vývoj tohto smartfónu sledovať a veľmi radi vás upozorníme na novinky alebo na nejaké to video o fungovaní.

Nová sekcia – nákupný poradca

Všimli ste si už našu novú kategóriu s názvom Nákupný poradca? Vyberáme tam pre vás tie najlepšie zariadenia v rôznych kategóriách. Napríklad si pozrite výber najlepších smartfónov značky Huawei.

 

 

 

20.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+