MojAndroid

V minulom roku sme mohli vidieť prvé skladacie smartfóny s ohybnými displejmi. Predstavený bol Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Prvým takýmto zariadením ale bol Royole FlexPai. Prvé takéto modely mali viacero chýb, z ktorých sa výrobcovia poučili. Neskôr bola predstavená Motorola razr, ktorá zmenila pohľad na skladacie smarfóny. S podobným dizajnom nedávno prišiel aj Samsung Galaxy Z Flip. Práve tento smartfón je u nás zatiaľ jediným zo spomenutých, ktorý sa u nás aj predáva. Jeho cena je 1480 eur.

TCl má v oblasti displejov množstvo skúseností

Svoju víziu v oblasti skladacích zariadení predstavila aj spoločnosť TCL. Na Slovensku je síce menej známa, ale vo svete jej patrí druhé miesto vo výrobe televízorov. Svoje skúsenosti v tejto oblasti sa teraz snaží pretaviť do zaujímavých smartfónov. Mimochodom, na našom trhu sa predáva smartfón TCL Plex, ktorý sa výbavou radí do strednej triedy.

Poďme ale späť k skladacím zariadeniam. TCL je prvým výrobcom, ktorý ukázal koncept tabletu s displejom zloženým na trikrát. Ďalším unikátom je smartfón s vysúvacím displejom. Obidva koncepty predstavujú to najnovšie v oblasti vývoja flexibilných displejov. Spoločnosť už navrhla viac ako 30 rôznych dizajnov, no tieto dva sú z nich najzaujímavejšie.

“TCL týmito novými konceptmi ukazuje, že pri vývoji flexibilných a skladacích zobrazovacích technológií stále existuje priestor pre nové nápady. Snažíme sa uvažovať mimo zažité vzorce a pozerať sa na vec inými očami, ako bolo doteraz obvyklé.”

Shane Lee, generálny manažér GlobalProduct Center spoločnosti TCL Communication

Smartfón s vysúvacím displejom

TCl ponúka okrem štandardných využití flexibilnej zobrazovacej technológie aj niečo navyše. Rozvinula preto koncept prvého smartfónu s vysúvacím displejom na svete. Hrúbka zariadenia je len 9 milimetrov a ponúka dizajn klasických smartfónov. Využíva rolovací AMOLED displej s motorčekmi na rozšírenie displeja z uhlopriečky 6,75″ na 7,8″. Všetko sa udeje stlačením jedného tlačidla.

tcl koncept

Vďaka systému rolovania nemá žiadne predely ani záhyby, ktoré poznáme zo smartfónov s ohybnými displejmi. Ak sa práve posuvný panel nepoužíva, využíva pokročilú mechaniku na zakrytie flexibilného displeja.tcl koncept

Displej zložený na trikrát

Výrobca ukázal aj funkčný koncept skladacieho smartfónu, ktorý využíva až dva kĺby. V otvorenom stave ponúkne zariadenie 10″ displej, po zložení je k dispozícii 6,65″ displej s pomerom strán 20,8:9. Kedy sa dočkáme prvých reálne dostupných zariadení aj na našom trhu, zatiaľ oznámené nebolo. Rovnako nebola oznámená ani ich predpokladaná cena.

Náš tip
Slepý nočný FOTOTEST: Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P30 Pro
Náš tip
Slepý FOTOTEST: Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P30 Pro | Vyhodnotenie
6.3.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+