MojAndroid

Spojenie značky OnePlus s materskou spoločnosťou OPPO pokračuje. V júni sa oficiálne zlúčili produktové, výskumné a vývojové tímy oboch značiek a o mesiac neskôr spoločnosť oznámila spojenie nadstavby OxygenOS so systémom ColorOS. OnePlus teraz bližšie objasnil, aké plány má do budúcna a ako táto integrácia s OPPO ovplyvní fanúšikov a existujúcich používateľov jeho smartfónov. O téme informoval portál XDA Developers.

OnePlus 2.0

Pete Lau, hlavný produktový riaditeľ spoločností OnePlus a OPPO, popisuje integráciu ako začiatok značky „OnePlus 2.0“, čo naznačuje, že je to pre spoločnosť dôležitý míľnik.

Lau však tvrdí, že aj naďalej sa bude držať sloganu „Never settle“ a filozofie minimalistického dizajnu. Produkty značky OnePlus budú stále vytvárané v snahe dosiahnuť čo najlepší pomer ceny a výkonu, podľa Laua tentokrát dokonca „s ešte konkurencieschopnejšími cenami“. Pokročilejších používateľov poteší aj správa, že možnosť odomknúť bootloader zariadenia ostane dostupná aj napriek všetkým zmenám.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro | Foto: Redakcia

{{shop_name}} od {{product_price}}

K zmenám však nedôjde v oblasti netradičnej marketingovej stratégii OnePlusu. Tím dizajnérov OnePlus sa síce zlúčil s OPPO, no marketingové a PR tímy ostávajú nezávislé.

Zjednotený ColorOS a OxygenOS 12

Jednou z najväčších zmien pre používateľov bude zjednotenie nadstavieb OxygenOS a ColorOS. OnePlus uviedol, že zjednotený operačný systém spojí to najlepšie z oboch systémov – rýchly a bezproblémový používateľský zážitok z OxygenOS a stabilitu spolu s množstvom funkcií z ColorOS. Názov nového systému spoločnosť však zatiaľ neprezradila.

Síce zariadenia obidvoch značiek budú v budúcnosti bežať na rovnakej nadstavbe, no podľa OnePlusu sa budú aj naďalej odlišovať vo vzhľade používateľského prostredia. Spoločnosť taktiež sľúbila, že neplánuje v systéme zobrazovať reklamy.

OnePlus Nord OxygenOS
Foto: Redakcia

Zjednotený operačný systém prvýkrát uvidíme v nadchádzajúcej vlajkovej lodi značky OnePlus, ktorá bude predstavená v priebehu roku 2022. Nový systém dostanú aj existujúce modely, vrátené modelu OnePlus 8, konkrétny plán aktualizácií však zatiaľ nebol oznámený. V najbližších týždňoch sa môžeme tešiť aj na predstavenie OxygenOS 12 s novým systémom Android 12.

Partnerstvo s Hasselblad pokračuje

OnePlus tento rok začal spolupracovať so švédskym výrobcom fotoaparátov Hasselblad, pričom spoločne vyladili fotoaparáty modelov OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Spoločnosť tvrdí, že ide o dlhodobé partnerstvo a na zlepšovaní fotoaparátov budú spoločne pracovať aj v budúcnosti.

OnePlus 9
OnePlus 9 | Foto: Redakcia

Výrobca sa chce zamerať hlavne na zlepšenie používateľského prostredia svojej aplikácie Fotoaparát a taktiež plánuje investovať do vývoja pokročilého zoomu, nových farebných filtrov a vylepšenej stabilizácie obrazu.

OnePlus 9T predstavený nebude

Okrem zmien týkajúcich sa zjednotenia s materskou spoločnosťou, výrobca navyše potvrdil, že tento rok nepredstaví nový model zo série OnePlus T. Inými slovami, predchádzajúce špekulácie sa potvrdili a OnePlus 9T vydaný nebude. Je to prvýkrát od roku 2016, čo OnePlus nepredstaví aktualizovanú verziu svojich existujúcich vlajkových lodí. O novinke informoval portál XDA Developers.

Na trhu však existuje model OnePlus 9R, ktorý špecifikáciami pripomína minuloročný OnePlus 8T. No aj napriek tomu, že sa tento rok nedočkáme T modelu, spoločnosť tvrdí, že nejaké smartfóny v blízkej budúcnosti plánuje vydať. Možno pôjde o OnePlus 9RT, o ktorom vraví niekoľko únikov. Tento model údajne ponúkne 120 Hz AMOLED displej, Snapdragon 870, 4 500 mAh batériu s podporou rýchleho 65 W nabíjania a 50 MP zadný snímač. Predbežné informácie naznačujú, OnePlus by zariadenie mohol predstaviť už budúci mesiac, konkrétne 15. októbra.

Náš tip
EÚ chce USB-C ako nabíjací štandard napriek protestu Applu

22.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+