MojAndroid

Vývoj nabíjania smartfónov sa stal pre väčšinu výrobcov jednou z priorít a platí to aj pre čínsku spoločnosť OPPO. Tá tento týždeň predstavila svoju technológiu magnetického nabíjania MagVOOC. Okrem toho ukázala bezdrôtové nabíjanie smartfónu vzduchom a ďalšie zaujímavé technológie.

Magnetické nabíjanie MagVOOC nabije smartfón bleskovo a pohodlne

Magnetické nabíjanie OPPO MagVOOC tvorí bezdrôtová powerbanka, ultratenká nabíjačka a bezdrôtový stojanček. Powerbanka využíva systém magnetického vyrovnávania, ktorý zaistí presné vyrovnanie telefónu a ultratenkej nabíjačky s deleným dizajnom, vďaka ktorej je celá nabíjačka tenšia.

ultratenka nabíjačka | Foto: OPPO

Konštrukcia oboch zariadení umožňuje ich jednoduché prenášanie. Bezdrôtový stojanček potom bleskovo nabije MagVOOC, čím ušetrí až 60 % času na prípravu v porovnaní s bežným nabíjaním cez kábel.

Nabíjací stojan | Foto: OPPO

OPPO vidí budúcnosť v prepojení smartfónu a smart zariadení s automobilmi

Okrem magnetického nabíjania ukázala spoločnosť aj nové možnosti prirojenia smartfónu a ďalších smart zariadení v automobile. Patrí medzi nich využitie smartfónu alp digitálneho kľúča od auta, diaľkového ovládania vozidla hodinkami OPPO Find X3, diaľkového ovládania vozidla hodinkami OPPO Watch 2 a taktiež bleskového nabíjania v aute.

OPPO a možnosti prepojenia jeho smartfónov s automobilmi | Foto: OPPO

Digitálny kľúč od auta umožňuje vlastníkovi automobilu jeho jednoduché odomknutie cez rozhranie Bluetooth pomocou smartfónu OPPO. Vďaka Bluetooth nie je potrebná mobilná sieť, čo je pre každodenné používanie určite pohodlnejšie. Diaľkové ovládanie vozidla hodinkami OPPO Find X3 alebo OPPO Watch 2 zase umožní zapnúť na diaľku klimatizáciu vo vozidle.

Pokiaľ majiteľ netuší, kde svoj automobil zaparkoval, tak mu hodinky pomôžu na diaľku aktivovať trúbenie. Majitelia môžu tiež vo vozidle využiť pokročilú technológiu OPPO pre bleskové nabíjanie. Tá podporuje až 65 W bleskové nabíjanie OPPO VOOC cez USB a 40 W bezdrôtové bleskové nabíjanie VOOC behom jazdy.

Spoločnosť OPPO pri vývoji naviazala partnerstvo s mnohými automobilovými značkami, ako sú NIO, BYD Auto a Geely. Podľa OPPO sa smartfóny v budúcnosti stanú riadiacim centrom našich vozidiel a do tohto ekosystému bude začlenených stále viac pokročilých technológií. To by malo zvýšiť zážitok a aj pohodlie z používania automobilu.

OPPO neustále realizuje svoje strategické nasadenie v oblasti internetu vecí a v širších oblastiach týkajúcich sa internetu skúseností, s cieľom podporiť zákazníkov v rôznych scenároch. S novými technológiami bleskového magnetického nabíjania a konektivity v aute robíme všetko pre to, aby sme v každom ohľade zlepšili zážitky zákazníkov. 

Henry Duan, viceprezident a prezident produktovej divízie inteligentných telefónov spoločnosti OPPO

V okuliaroch AR Glass 2021 využilo OPPO technológiu UWB

Spoločnosť OPPO dosiahla aj úspechy s vývojom smart okuliarov AR Glass 2021 a ďalších inteligentných domácich zariadení, ktoré sú všetky prepojené technológiou UWB. Tá ponúka oveľa širšie možnosti než bežné Bluetooth rozhranie.

OPPO AR Glass 2021 | Foto: OPPO

OPPO AR Glass 2021 využívajú delený design, vďaka ktorému sú okuliare ľahšie a ich dlhodobé nosenie je teda pohodlnejšie. Okuliare, vybavené bežným optickým riešením Birdbath, ponúkajú zákazníkom pri prehrávaní podobný zážitok ako v kine.

UWB technológia v smart domácnosti | Foto: OPPO

 

OPPO Reno5


Ako čerešničku na torte ukázalo OPPO nabíjanie smartfónu vzduchom

Na záver ukázala spoločnosť niečo pre budúcnosť. Technológia Oppo Air Charging dokáže do smartfónu preniesť až 7,5 W energie na malú vzdialenosť a pod rôznymi uhlami, vďaka čomu ho môžete aj naďalej používať. Ak budete mať napríklad takúto nabíjačku zabudovanú vo vašom stole, tak môže nad ním pohodlne hrať mobilné hry a smartfón sa bude medzitým nabíjať pohodlne bez káblov alebo nutnosti jeho položenia.

Oppo Air Charging | Foto: GSMArena.com

Nie je to prvýkrát, čo nejaký výrobca smartfónov ukázal technológiu nabíjania smartfónu vzduchom (over-the-air). Napríklad spoločnosť Xiaomi na začiatku roku  demonštrovala svoje riešenie Mi Air Charge. Motorola predviedla svoju alternatívu pre nabíjanie vzduchom v máji. Ani jeden výrobca však zatiaľ nepotvrdil, kedy bude dostupná pre komerčné použitie.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy S21 dostáva aktualizáciu na One UI 3.1.1 s novými funkciami

 

28.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+