MojAndroid

Nadšenci smartfónov sa už minulý mesiac aj v Európe a v Indii dočkali nového telefónu OnePlus Nord 2 5G. Neskôr na toto zariadenie vydal OnePlus update, ktorý obsahoval niekoľko optimalizácií, zlepšení a nový Ultra Resolution mód v aplikácií fotoaparátu. Bežné opravy chýb boli tiež zahrnuté v update. Zdroj XDA-developers tvrdí, že spoločnosť pripravuje ďalší update na zariadenia, ktorý stabilizuje systém a optimalizuje fotoaparát.

OnePlus Nord 2 5G dostáva ďalší update

Najnovšia verzia systému na nedávno predstavený smartfón značky OnePlus sa označuje 11.3.A.08. Tento nový firmvér má 248,6 MB a obnáša systémové zmeny, ako už spomínanú stabilizáciu systému. Fotoaparát bude mať optimalizovaný režim HDR a celková rýchlosť aplikácie fotoaparátu sa tiež zlepší.

OnePlus Nord 2
Foto: Redakcia

Tento update už sa začal rozširovať do zariadení Nord 2 5G v Indii. Ak ste nedostali notifikáciu na vašom smartfóne OnePlus Nord 2 5G, tak si môžete aktualizácie skontrolovať manuálne v nastaveniach telefónu v sekcii systémových aktualizácií. OnePlus ale vypúšťa tieto aktualizácie postupne, takže môže to nejaký čas trvať, kým sa vám na smartfóne zobrazí.

Myslelo sa aj na tých, ktorí nechcú čakať na najnovšie updaty. Ak si chcete manuálne pomocou počítača stiahnuť najnovšiu aktualizáciu, odkaz na tieto súbory nájdete na stránke XDA-developers.com.

Stojí za zmienku, že posledný update OxygenOS 11.3.A.07 pre Nord 2 5G dostali všetci automaticky a obsahoval zopár zmien. Jednou zo zmien bola aj podpora pre bezdrôtové slúchadlá OnePlus Buds Pro. Ďalšie zmeny boli už len bežné prídavky v podobe ovládačov hudby, gestá, skrášlenie tvárí pomocou umelej inteligencie a mnohé ďalšie. Nezabudnite si pred manuálnym nainštalovaním skontrolovať, či máte aj všetky predošlé aktualizácie už aktívne.

Aktualizácie vydáva aj konkurencia

Konkurencia sa nenecháva zahanbiť a rovnako ako OnePlus vydávajú populárne značky na svoje telefóny nové aktualizácie. Rad smartfónov Samsung Galaxy S21 onedlho dostane augustový update. Po dlhšej dobe sa bude aktualizáciám tešiť aj séria smartfónov značky Xiaomi, POCO X3.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Smartfón na obrázku: Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia


Náš tip
One UI 4.0: Prostredie bude inšpirované dizajnovým jazykom Material You

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+