MojAndroid

Majitelia smartfónov od juhokórejského výrobcu série Samsung Galaxy S21 sa môžu tešiť na nový bezpečnostný update. Ten by sa k nám mal dostať už do niekoľko týždňov.

Modelový rad Samsung Galaxy S21 opäť poteší aktualizáciou

Ako prvý z telefónov získal tento update Samsung Galaxy A52. Neskôr sa dostal na ďalšie telefóny, ako Galaxy A72 a starší Galaxy A8. Najväčšiu radosť majú používatelia zariadení Galaxy S21. Tí dostávajú aktualizácie aj dvakrát za mesiac. Z Číny sa teraz začína šíriť augustová bezpečnostná aktualizácia.

Samsung Galaxy S21 +
Foto: Redakcia


Na Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra páve z Číny mieri update. Nové číslo firmvéru je známe ako G99x0ZCU2AUGE a obsahuje opravy a bezpečnostné záplaty platné k augustu 2021 na všetky tieto spomenuté modely zo série. V tomto momente žiaľ nevieme, aké ďalšie zmeny a vylepšenia nám tieto aktualizácie prinesú.

Manuálne si dostupnosť nového softvéru môžete skontrolovať jednoduchým otvorením nastavení. Stačí prejsť do sekcie softvérových aktualizácií a pokiaľ bude nový firmvér dostupný, môžete si ho nainštalovať.

Pokiaľ patríte medzi pokročilejších používateľov, môžte si novú verziu systému nainštalovať pomocou počítača manuálne. Firmvérovú databázu k tejto forme inštalácie nájdete na stránke SamMobile.

Samsung Galaxy S21 +
Foto: Redakcia

Séria Samsung Galaxy S21 bude priebežne aktualizovaná najbližších 5 rokov. Veľké aktualizácie Androidu budú prichádzať následujúce 3 roky. Neskôr to budú už len drobné bezpečnostné vylepšenia.

Je konkurencia hrozbou pre telefóny od Samsungu?

Svoje smartfóny aktualizuje aj konkurencia, no na Samsung sa nedoťahuje. Za zmienku však stojí POCO X3 NFC, ktorý sa dočkal nadstavby MIUI 12.5. Ďalšími telefónmi s najnovšími aktualizáciami sú aj Huawei Mate 20 Lite a séria OnePlus 7.

Náš tip
Android 2.3.7 Gingerbread na jeseň končí. Používanie bude obmedzené

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+