MojAndroid

Pamätáte si ešte na tie najstaršie verzie operačného systému Android? Je malá pravdepodobnosť, že sa medzi vami nájde niekto taký, kto používa model so systémom Android 2.3.7 Gingerbread. Ak by ale tomu tak náhodou bolo, máme smutné správy. Tento staručký Android pomaly končí. Túto informáciu na internet zavesil webový portál Android Police.

So systémom Android 2.3.7 Gingerbread sa môžeme rozlúčiť

Za zmienku rozhodne stojí, že prvá generácia Samsung Galaxy S disponovala práve touto verziou Androidu. Zaujímavé však je, že aj napriek popularite tohto smartfónu sa ďalšej verzie nikdy nedočkal.

android 2.3.7 gingerbread
Foto: GSMarena.com

Počiatkom 27. septembra používatelia systému Android 2.3.7 Gingerbread už nebudú môcť pristupovať k svojmu Google účtu, respektíve k niektorým aplikáciám. Platí to hlavne pre aplikácie, ako Gmail, YouTube a Google Mapy.

V týchto prípadoch vyskočí chybová hláška a nebude možné tieto apky plnohodnotne používať. Americký gigant Google zdôrazňuje, že títo jedinci by mali prejsť na verziu Android 3.0 alebo vyššiu. Samozrejme, pokiaľ to bude možné.

Skvelou voľbou je kúpa nového telefónu

Najlepším riešením bude zrejme upgrade na nový telefón. Google rozposiela e-maily dotyčným, ktorí stále využívajú služby systému Android 2.3.7 Gingerbread. Tá hovorí o následkoch používania staršieho Androidu v blízkej budúcnosti. To znamená, že pokiaľ používate nejaký taký telefón ako sekundárne zariadenie, mali by ste ho prinajlepšom vymeniť za inú alternatívu.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 5G | Foto: Redakcia


Možno sa pýtate, prečo sa Google rozhodol práve pre tento krok. Dôvod je jednoduchý. Dbá na bezpečnosť a súkromie svojich používateľov. Je jasné, že staršie modely sú vystavené podstatne vyššiemu riziku, ako tie aktuálne, ktoré stále dostavajú porciu bezpečnostných aktualizácií.

Pokiaľ meniť smartfón nechcete, respektíve nemôžete, máte asi smolu. Za pokus však bude stáť vyskúšanie webových verzií týchto aplikácií cez prehliadač.

Náš tip
Samsung Galaxy S20 FE dostáva ďalšiu júlovú aktualizáciu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+