MojAndroid

Aj napriek tomu, že sa spoločnosti OnePlus v predajoch svojich smartfónov darí, nemusí to nutne znamenať, že ich produkty patria k najlepším na trhu. Telefóny tejto značky sú práveže známe tým, že po ich predstavení musia dostať pomerne veľa aktualizácií, aby boli vôbec stabilné a bez chýb v systéme. Konkrétnejšie séria OnePlus 7 sa u svojich používateľov zapísala aj tým, že update na Android 11 meškal veľmi dlhú dobu z dôvodu výskytu množstva chýb a nedokonalostí v softvéri. Podľa portálu PhoneArena teraz tieto modely dostávajú významnejšiu aktualizáciu.

Modelový rad OnePlus 7 dostáva update prinášajúci dôležité opravy a vylepšenia

Výrobca vôbec nezaručuje, že séria OnePlus 7, do ktorej patrí aj veľmi podarený OnePlus 7 Pro, dostane update každý mesiac. Používatelia môžu byť z pomerne flegmatickej podpory mierne sklamaní. Po dlhšej dobe na tieto smartfóny prichádza aktualizácia, ktorá by mohla dať do poriadku hneď niekoľko vecí.

OnePlus 7T fotoaparat
Smartfón na obrázku: OnePlus 7T | Foto: Redakcia

Okrem novších bezpečnostných záplat sa vylepší aj používateľská skúsenosť. Aktualizácia prináša novú verziu ľahkej grafickej nadstavby OxygenOS 11.0.2.1 a ide o najnovšiu stabilnú verziu, akú môžete na zariadeniach OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro mať nainštalovanú.

Update si má posvietiť na spotrebu energie. Energetická náročnosť sa zníži a je dosť možné, že koncový používateľ si všimne aj drobné zlepšenie vo výdrži batérie. Mobily by sa mali aj menej zahrievať, čo rozhodne poteší.

OnePlus 7T skener odtlackov odomykanie
Smartfón na obrázku: OnePlus 7T | Foto: Redakcia

Bezpečnostné záplaty pripadajú k júnu 2021. Opravená bola otravná chyba, ktorá spôsobovala pády aplikácií počas prehrávania videí vo vysokom rozlíšení cez určité platformy. V aplikácii fotoaparátu došlo taktiež k zlepšeniu. Údajne by už vyhotovené fotografie nemali byť rozmazané po tom, čo ich odfotíte so škálovaním na celú obrazovku.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro | Foto: Redakcia


Zlepšená bude i celková stabilita fotoaplikácie. Ďalšie zmeny možno nastali ešte niekde hlbšie v systéme. Myslíme si, že pokiaľ vlastníte nejaké zariadenie z modelového radu OnePlus 7, aktualizáciu by ste rozhodne nemali ignorovať. Najlepšie urobíte, keď ju nainštalujete prakticky hneď po tom, čo k vám dorazí.

Konkurencia svoje zariadenia zvykne aktualizovať na pravidelnejšej báze

Pokiaľ ide o konkurenciu v rámci aktualizácií, Samsung je momentálne akýmsi vodcom. Nedávno pomocou aktualizácie vylepšil funkčnosť fotoaparátov na smartfónoch Samsung Galaxy A52 a Samsung Galaxy A72. Model z dielne čínskeho giganta Xiaomi, POCO X3 NFC, sa dočkal novej verzie nadstavby MIUI 12.5. Na záver ešte spomenieme, že Android 11 prednedávnom dostali smartfóny Nokia 1.3 a ASUS ZenFone 3.

Náš tip
Vytáčanie núdzových čísiel bude v Androide jednoduchšie

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+