MojAndroid

Jeden z dôvodov, prečo sú smartfóny so systémom Android populárne, je, že dávajú používateľovi možnosť vybrať si medzi rôznymi značkami a modelmi. No rozdiely medzi jednotlivými výrobcami už nie sú také výrazné a niektoré smartfóny dnes odlišuje naozaj len logo na zadnej strane a nadstavba. Spoločnosť OnePlus však v tomto smere bola iná, ale jej jedinečnosť sa v posledných rokoch vytráca. Zlou správou je, že tento trend bude pravdepodobne pokračovať. Podľa portálu Gizmodo OnePlus teraz smeruje k “hlbšej integrácii” s jeho materskou spoločnosťou OPPO.

Ako sa OnePlus zmenil z legendy na ďalšieho obyčajného výrobcu smartfónov

Spoločnosť OnePlus začínala ako malý výrobca smartfónov a jej slogan bol #NeverSettle. Zo začiatku sa ním riadila a zákazníkom chcela priniesť smartfóny so skvelým pomerom ceny a výkonu. Dnes to už však neplatí a ceny jej smartfónov sa zhodujú s cenami vlajkovým lodí napríklad od spoločnosti Samsung.

OnePlus sa síce pokúša pridať hodnotu, ktorá by vyššiu cenu zdôvodnila, ako napríklad spoluprácu so spoločnosťou Hasselblad, 5G pripojením, pôsobivou výdržou batérie a rýchlym nabíjaním, no už to nie je to, čo to bývalo.

OnePlus Nord N10 (3)
OnePlus Nord N10 | Foto: Redakcia

OnePlus Nord N10

Počas rokov sa menila aj stratégia spoločnosti. Kým na začiatku vydávala len jedno zariadenie ročne, neskôr sa k nemu pridali aj Pro modely, séria s označením „T“ a najnovšie aj zariadenia nižšej strednej triedy. Podobnú stratégiu, ako má momentálne OnePlus, má aj spoločnosť Oppo. Tej takáto stratégia očividne funguje a pravdepodobne ju bude tlačiť aj na značku OnePlus.

Užšia spolupráca spoločností Oppo a OnePlus prinesie aj pozitíva

Užšia spolupráca spoločností OnePlus a Oppo možno bude mať za následok to, že OnePlus sa stane len ďalším nevýznamným výrobcom Android smartfónov. Generálny riaditeľ spoločnosti OnePlus Pete Lau (bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Oppo) to však tak negatívne nevníma a na oficiálnom fóre spoločnosti sa podelil o svoju pozitívnu víziu budúcnosti.

„Vďaka tejto hlbšej integrácii so spoločnosťou Oppo budeme mať k dispozícii viac zdrojov na to, aby sme pre vás vytvorili ešte lepšie produkty,“ uviedol. „Umožní nám to tiež zvýšiť efektívnosť, napríklad priniesť rýchlejšie a stabilnejšie aktualizácie softvéru pre používateľov OnePlus smartfónov.“

Lau taktiež potvrdil, že všetky OnePlus zariadenia mimo čínskeho trhu budú mať aj naďalej nadstavbu OxygenOS. No nebojte sa, je málo pravdepodobné, žeby Oppo zničilo túto nadstavbu tak, ako zničilo unikátny brand OnePlusu. Spoločnosť taktiež pomaly pripravuje aktualizáciu na OxygenOS 12, o ktorej sa hovorí, že nadväzuje na nový dizajn Androidu 12.

Náš tip
OnePlus Nord CE 5G oficiálne: Silnejšia batéria, rýchle nabíjanie a pekný displej
24.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+