MojAndroid

Konkurencia medzi výrobcami Android smartfónov je v Číne možno ešte na vyššej úrovni ako u nás. Nie len, že sa tam predáva väčšina smartfónov dostupných všade inde vo svete, ale operujú tam aj ďalší výrobcovia, ktorí svoje zariadenia oficiálne nedistribuujú za hranicami svojej krajiny. Takýchto výrobcov je skutočne veľké množstvo a hoci ich dobre poznáme, v skutočnosti možno ani netušíme, aké sú vzťahy medzi samotnými spoločnosťami. Vedeli ste napríklad o tom, že známe spoločnosti Oppo, OnePlus a Vivo patria pod tú istú materskú spoločnosť?

Náš tip
OnePlus 3 predstavený bez prekvapení. Zabijak vlajkových lodí znovu nesklamal

oppo_r9_top

Tou je firma BBK, ktorá vlastní spoločnosť Oppo. Viacerí z vás určite vedia, že OnePlus je dcérskou spoločnosťou Oppo. BBK ale vlastní aj spoločnosť Vivo a sama je výrobcom hračiek a herných konzol. Tieto skúsenosti by teraz chcela pretaviť do výroby vlastných smartfónov pod značkou imoo, ktoré by mali byť určené pre deti a mali by ponúkať špeciálne vzdelávacie funkcie.

vivo xplay5

Spoločnosť BBK určite vie, čo robí. Značka Oppo síce u nás možno nie je extrémne známa, no mnohí z nás o nej už počuli. Spoločnosť patrí medzi popredných čínskych výrobcov a o jednu z najväčších spoločností v Číne vôbec. BBK má pritom v súčasnosti 17 000 zamestnancov a pokrýva skutočne široké portfólio činností spojených s technologickým priemyslom, takže je možné, že o tejto spoločnosti budeme v budúcnosti ešte počuť.

Zdroj: PhoneRadar 1, 2 via PhoneArena

22.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+