MojAndroid

Nadstavba One UI sa stala medzi používateľmi smartfónov Samsung veľmi obľúbenou. Je moderná, dizajnovo atraktívna a používateľsky prívetivá. Obsahuje množstvo rôznych nastavení, za zmienku stojí tmavý režim alebo prispôsobenie používaniu jednou rukou.

Náš tip
Opýtali sme sa šéfa Samsungu: Toto sú odpovede na najčastejšie kladené otázky

Momentálne najaktuálnejšou verziou nadstavby je One UI 2.5, ktorú nájdeme vo všetkých aktuálnych modeloch. Aktualizované na ňu boli aj niektoré staršie. Len nedávno bol oficiálne predstavený Android 11, na ktorý bude chcieť Samsung aktualizovať čo najviac zariadení. A spolu s Androidom 11 príde aj nová nadstavba One UI 3.

One UI 3

Android 11 a One UI 3

Mimochodom, Samsung len nedávno oznámil predĺženú podporu (3 veľké aktualizácie) pre svoje smartfóny. Pre viac informácií k tejto téme odporúčame náš článok Samsung: Toto sú smartfóny, ktoré by mali dostať trojročnú softvérovú podporu. Predĺženú podporu nám exkluzívne potvrdil aj šéf Samsungu vo Veľkej Británii, Mark Notton, s ktorým sme robili rozhovor.

Samsung teraz v rámci vývoja nadstavby One UI 3 spúšťa otvorený beta program, do ktorého sa môžu prihlásiť zatiaľ len používatelia série Galaxy S20 v domovskej Kórei a Spojených štátoch. Očakávame, že onedlho pribudnú ďalšie krajiny, medzi ktorými nebude chýbať ani Slovensko. Beta program slúži na to, aby používatelia softvérové novinky testovali v praxi a priniesli dôležité údaje, s ktorými bude výrobca pracovať a jednotlivé funkcie vylaďovať.

Kedy a ktoré modely dostanú Android 11 s nadstavbou One UI 3?

Androidu 11 sa určite dočkajú modely série Galaxy S20 a Note 20, s veľkou pravdepodobnosťou už v tomto roku. Nezabudne sa ani na Galaxy Note 10 a S10, ktoré by mali nasledovať hneď za nimi. Aktualizácia určite príde aj na niektoré vybrané zariadenia strednej triedy. Časový harmonogram zatiaľ výrobca nezverejnil.

Náš tip
Android 11 oficiálne tu: Sťahujte teraz pre tieto smartfóny
10.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+