MojAndroid

Predĺženej softvérovej podpore sa potešil nejeden fanúšik či majiteľ smartfónu značky Samsung. Spočiatku to začalo informáciou o tom, že tri veľké aktualizácie dostanú vlajkové lode, neskôr sa k tomu pridali modely série Galaxy A.

Prečítajte si aj:

Portál Android Authority teraz zverejnil zoznam smartfónov, ktorých by sa to s najväčšou pravdepodobnosťou malo týkať. Ide o modely z radu Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, skladacie smartfóny a tiež tablety.

Trojročnú softvérovú podporu dostanú modely, ktoré boli predstavené v roku 2019 a novšie. Android 11 by mala ako prvá dostať séria Galaxy S20, Note 20 tiež nebude zaostávať.

Samsung Galaxy S

Vlajkové lode, ktoré boli predstavené v roku 2019 a novšie, by všetky mali dostať trojročnú softvérovú podporu. Bohužiaľ, netýka sa to série Galaxy S9, ktorá je medzi používateľmi stále obľúbená a predstavená bola v roku 2018.

Samsung Galaxy S20 Ultra zoom

Predĺženú podporu dostanú tieto zariadenia:

Samsung Galaxy Note

Majitelia Note modelov z roku 2019 a novších sa tiež môžu tešiť na predĺženú softvérovú podporu. Je škoda, že výrobca do tohto zoznamu nezahrnul obľúbený Galaxy Note 9, ktorý bol predstavený v druhej polovici roka 2018 a stále má čo ponúknuť.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy A

V rámci sérií Galaxy Note a Galaxy S platí, že trojročnú softvérovú podporu dostanú úplne všetky modely z roku 2019 a novšie. To sa ale nedá povedať o strednej triede, ktorá je reprezentovaná sériou Galaxy A. V tomto prípade pôjde zväčša o drahšie a lepšie vybavené zariadenia.

Samsung Galaxy A51 displej vyrez

Skladacie modely

Keďže skladacie smartfóny výrobcu patria medzi najvybavenejšie a reprezentujú luxusnú časť portfólia, je logické, že sa trojročných aktualizácií dočkajú všetky.

Samsung Galaxy Z Flip

  • Galaxy Z Fold 2
  • Galaxy Z Flip
  • Galaxy Fold
  • Všetky budúce skladacie modely

Tablety

V rámci ponuky tabletov platí, že predĺženú softvérovú podporu dostanú všetky vlajkové modely z roku 2019 a novšie. Pozitívne je, že výrobca nezabudol na aktuálnu novinku – Galaxy Tab S6 Lite, ktorá reprezentuje strednú triedu.

Samsung Galaxy Tab S7+

Náš tip
Akcia v Google Play: Stiahnite si zadarmo tieto Android aplikácie a hry
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+