MojAndroid

Oficiálna aplikácia Obchod Play konečne dostáva drobnú, ale veľmi žiadanú funkciu – filtrovanie aplikácií podľa ich kvality. V momente, kedy v digitálnom obchode zadáte požadovaný výraz a zobrazí sa prehľad relevantných aplikácií, môžete ešte pristúpiť k dodatočnému filtrovaniu.

K dispozícii je možnosť zobraziť len aplikácie, ktoré majú hodnotenie lepšie ako 4 či 4,5 hviezdičiek, prípadne je na výber ponuka “Redakčný výber”, “Nové” alebo “Prémiové”. Niektoré ponuky je pritom možné vzájomne kombinovať – napríklad kategóriu “Prémiové” spolu s možnosťou “Viac ako 4,0*”.

Tieto jednoduché filtre by do istej miery mali zaisťovať, že používateľovi, ktorý hľadá na základe všeobecných fráz, budú v konečnom dôsledku ponúknuté kvalitné aplikácie.

K dispozícii naprieč viacerými verziami aplikácie

Na novinku upozornil portál AndroidPolice, ktorý uvádza, že hodnotiaci systém je v týchto dňoch už dostupný, a to naprieč viacerými verziami aplikácie Obchod Play. Predpokladá sa preto, že zmena bola aktivovaná na strane serverov spoločnosti Google.

Zatiaľ to vyzerá na rannú implementáciu, nakoľko triediaci systém nie je konzistentný. Niekedy sa ponuka zobrazí, niekedy nie. Niekedy je na výber viacero filtrov, inokedy len jeden. Google tak zjavne musí novinku ešte trochu vylepšiť. Ak teda chce používateľom priniesť reálne užitočnú vec.

Len pre všeobecné výrazy

Pri vyhľadávaní s použitím známeho mena aplikácie ako Netflix, Gmail, Spotify či VLC sa žiadna ponuka s dodatočným filtrovaním neobjavuje. No ak zadáme všeobecný termín ako napríklad “video player” či “pozadie”, nájdené aplikácie je možné ďalej triediť. Predpoklad je taký, že pri používaní priameho mena aplikácie sa k nej dostaneme hneď, bez toho, aby sme prechádzali rozsiahlym zoznamom.

Ak sa tak ešte nestalo, tak možnosť používať “kvalitatívne filtre” by sa vo vašej aplikácii Obchod Play mala objaviť počas najbližších dní. Či ju bude Google ďalej vylepšovať je zatiaľ otázne, no rozhodne by sa hodilo pridanie ďalších filtrov – podľa veľkosti, ceny či počtu stiahnutí.

Náš tip
YouTube Music prichádza do Android TV, ale netešte sa. Chýba veľa funkcií
27.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+