MojAndroid

Smartfóny spoločnosti Huawei sú známe najmä kvôli ich pomerne robustnej grafickej nadstavbe. Tá do určitej miery maskuje celý operačný systém Android. Táto nadstavba s názvom EMUI má veľmi agresívny program na správu aplikácií na pozadí, vďaka ktorému si už z Obchodu Play nestiahnete obľúbený prehrávač VLC.

Odzvonilo Huawei zariadeniam definitívne?

Dôvod, prečo VideoLAN sa rozhodol zablokovať zariadenia Huawei je kvôli zatváraniu aplikácií na pozadí (zo strany výrobcu) a následné problémy s prehrávaním médií na pozadí. To však neovplyvňuje vstavaný prehrávač, ale napríklad aplikáciu tretej strany už áno.

VLC pre Android bude možné nainštalovať na smartfóny Huawei napríklad manuálne prostredníctvom APK súboru.

VideoLAN ďalej poznamenáva, že táto zmena sa ovplyvňuje všetky Huawei zariadenia, nehľadiac na to, ako sú dané modely tohto výrobcu staré. Našťastie, stále je tu požnosť stiahnuť si akýkoľvek APK súbor tejto aplikácie priamo z oficiálnych stránok a nainštalovať ju. Je však možné, že VLC bude opäť dostupný v Obchode Play pre Huawei smartfóny, ak samotný výrobca upraví spravovanie používateľských aplikácií na pozadí.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+