MojAndroid

YouTube Music je náhradou Googlu za nie veľmi úspešnú službu Google Play Music. Je priamou konkurenciou hudobným streamovacím službám ako Spotify, Deezeer či Tidal.

Google sa ale veľmi neponáhľa. Služba bola spustená už poriadne dávno, ale do Android TV mieri až teraz. Ak ste sa potešili, rovno vás aj sklameme. Väčšina užitočných funkcií YouTube Music na Android TV chýba.

YouTube Music Android TV

Podľa informácií portálu Android Police chýbajú tieto funkcie:

  • Nemožnosť prehrávania na pozadí – ak z aplikácie YouTube Music prejdete na domovskú obrazovku, prehrávanie sa pozastaví
  • Chýba náhodné prehrávanie a opakovanie skladieb
  • Chýba prepínanie medzi videom a čistým audiom
  • Absolútna absencia úpravy playlistov – z playlistov nemôžete odoberať skladby, nemožnosť preorganizovania poradia, chýba pridávanie skladieb do playlistov
  • Chýba triedenie podľa playlistov, albumov, umelcov
  • Chýba synchronizácia textu skladby

YouTube Music sa musí na Android TV zlepšiť

Aby sme len nekritizovali, aplikácia ponúka aj niekoľko užitočných vlastností. Ponúkne vám napríklad playlisty a rôzne stanice umelcov, ktoré by sa vám mohli páčiť na základe vášho predošlého počúvania. Nechýbajú vaše obľúbené playlisty. Taktiež vám aplikácia ponúkne počúvať stanice, ktoré sú zamerané na štýly a náladu, ktoré by sa v aktuálnej situácii mohli hodiť.

V ponuke ale nie sú všetky štýly, ktoré sa nachádzajú vo verzii pre smartfón. Google sa zverejnením takto oklieštenej verzie YouTube Music pre Android TV veľmi nevyznamenal. Služba tu mala byť už dávno a určite mala ponúkať aj všetky vyššie spomenuté chýbajúce funkcie.

Nezostáva nám nič iné, len čakať na aktualizáciu, ktorá tieto nedostatky napraví. Dúfame, že sa tak stane čo najskôr.

Akú hudobnú streamovaciu službu používate?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Messenger dostáva novú funkciu, nikto sa vám doň nedostane

27.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+