MojAndroid

Aktualizácie mobilných aplikácií sa tento rok nesú v duchu podpory tmavého režimu (dark mode). Vývojári si konečne začali uvedomovať, aké výhody prináša. Neprinášajú ho len tvorcovia aplikácií tretích strán, ale aj samotný Google. Obdržali ho už viaceré Google aplikácie ako Google Keep, Google Fotky alebo Google Fit. Podľa serveru 9to5Google ho teraz dostáva aj mobilná aplikácia Gmail.

Gmail tmavý režim inbox

Na výber sú tri farebné možnosti

Tmavý režim by mal byť súčasťou najnovšej aktualizácie Gmailu na verziu 2019.08.18.267044774. Tá sa pre jednotlivé trhy uvoľňuje postupne, takže nemusíte panikáriť, ak ju ešte nemáte v obchode Google Play dostupnú. Treba však poznamenať, že samotná aktualizácia ešte tmavý režim neobsahuje. Ten príde samostatne, najskôr musíte mať nainštalovanú spomínanú verziu Gmailu. Tmavý režim nájdete v Nastaveniach aplikácie pod položkou Témy (Themes). Na výber sú tri možnosti farebného režimu – svetlý, tmavý a systémový.

Výhody tmavého režimu sú jednoznačne

Tmavý režim grafického rozhrania prináša používateľom viacero výhod. Napríklad im šetrí oči pri sledovaní displeja v noci alebo v tmavých miestnostiach. Hlavným dôvodom ale je, že pri smartfónoch s OLED displejmi spotrebuje menej energie a šetrí batériu. Jednotlivé pixely OLED displeja nepotrebujú podsvietenie a pri čiernej farbe môžu byť jednoducho vypnuté. A všetko, čo ušetrí batériu, je pri slabej výdrží súčasných smartfónov vítané. Tmavý režim tiež na veľa ľudí pôsobí elegantnejšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Pixel 4 dostane viac RAM a fotoaparát s 8-násobným zoomom
11.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+