MojAndroid

Tmavý režim je už naozaj všade. Prispelo tomu aj jeho implementovanie do najnovšieho Androidu Q. Samotný Google sa snaží obohatiť ním čo najviac svojich aplikácií. Nezabúda sa ale ani na tie menej známe. Tak sa dostalo aj na Poznámky Google Keep.

Režim nie je najtmavší

Ak ste ako majiteľ smartfónu s AMOLED displejom a používateľ Poznámok Keep dúfali, že s novým režimom ušetríte nejakú tú energiu, budete trochu sklamaný. Nový režim je síce naozaj o čosi tmavší, než ten pôvodný, no v závere sa nejedná o čiernu farbu.

Hoci nevieme, prečo sa tak Google rozhodol, Keep Notes dostali tmavý režim sfarbený do sivej, nie čiernej farby. Áno, oči vám to hlavne v noci ušetrí rovnako účinne, ale maximálny potenciál AMOLED displeja využitý nebude. Podobne riešený je napríklad aj YouTube.

Zatiaľ bez kreslenia

Napriek tomu, že tmavý režim Google Keep Notes zasiahol celé prostredie aplikácie, časť sa mu nateraz vyhla. Je ňou kresliaca podložka, ktorej sa tmavá téma očakáva čoskoro. Takto by sa malo do šedej “obliecť” naozaj celé prostredie.

Ak si aj vy chcete užiť výhody nového tmavého režimu, musíte si naň ešte pár dní počkať. Skúste si aplikáciu aktualizovať na najnovšiu verziu 5.19.191.07. Google by mal ho mal pustiť už čoskoro.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Kalkulačka od Google dostáva tmavý motív

Náš tip
Ako si nastaviť tmavý režim v Google Chrome | NÁVOD

Náš tip
Google Kontakty prinášajú malé zmeny v tmavom režime

19.5.2019
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • SeppWinkler

    1) Tmavý režim skutočne úplne všade nie je a najmä pri G produktoch to je dosť problém.
    2) G sa rozhodol pre tmavosivú a nie čiernu preto, že rieši ergonómiu zraku a nie zníženie spotreby na OLED paneloch. Čierna je tiež pre oči namáhavejšia, najlepšia je tá tmavosivá.
    3) Je hanba, aké caviky robí Google okolo tmavého režimu. Pasuje sa za giganta a nie je schopný urobiť to, čo mnoho malých vývojárov dokázalo už pred rokmi. Podľa mňa by nielen tmavý režim, ale aj vlastná voľba farieb mala byť samozrejmosťou. Veď ako super to majú implementované napr. v Chomp SMS, alebo v Solid Exploreri, prípadne v Gone Mad Music Player. Len Gigant s tým má problémy a o každej zmene jedinej farbičky informuje ako keby pristál na Mesiaci :(

+