MojAndroid

Aplikácia Obchod Play, ktorú spravuje spoločnosť Google, dostane vylepšenie vzhľadu. Naposledy sa takáto zmena udiala v roku 2021, kedy na trh prišiel Google Pixel 6. Odvtedy zaznamenala pár menších dizajnových úprav, no žiadna z nich nezasahovala do farebného prevedenia aplikácie. O tému informuje portál Androidpolice.

Napriek viacerým zlepšeniam nepriniesla spoločnosť Google nič nové ohľadom dynamických farieb v Obchode Play. Google si to po novom uvedomil a začal pracovať na integrácii farieb s názvom Material You. Podľa najnovších informácií sa začali práce len nedávno, a preto nemôžeme z určitosťou povedať, kedy sa ich dočkáme na našich zariadeniach.

obchod play
Takto by sa mohol zmeniť Obchod Play | Zdroj: Androidpolice

Zdá sa, že vo svojej aktuálnej testovacej zostave Google nastavil farbu zvýraznenia na modrú, ako môžeme vidieť na snímkach obrazovky vyššie. Doteraz sme sa mohli s nimi v Obchode Play stretnúť pri navigačnom a vyhľadávacom paneli, a tiež na domovskej obrazovke. Všetky ostatné prvky používateľského rozhrania používajú zelenú farbu zvýraznenia.

Rozhodnutie vyvíjať niečo takéto zabezpečí zlepšenie doteraz podpriemerného používateľského zážitku z aplikácie. Môže za to aj fakt, že všetky ostatné aplikácie od Google používajú Material You a dynamické farby už nejaký ten čas.

Prispôsobenie aplikácie môže nastať aj pre väčšie modely

Pred uvedením tabletu Google Pixel Tablet a údajného uvedenia Pixel Fold na trh koncom tohto roka Google tiež pracuje na tom, aby bol Obchod Play priateľskejší pre zariadenia s veľkou obrazovkou. Spoločnosť sa teraz viac zameriava na sprístupnenie obsahu k používateľom. Teraz sa snímky obrazovky, popisy aj videá zobrazujú už priamo na domovskej obrazovke Obchodu Play. Presúva tiež sekciu Deti do spodnej lišty, aby umožnili lepšie používateľom objaviť obsah primeraný ich veku.

.

Náš tip
Wear OS hodinky dostanú nového hráča. Svoj model predstaví Xiaomi

2.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+