MojAndroid

Ako už asi väčšina z vás vie, práve v týchto chvíľach prebieha v Barcelone MWC 2023. Ide o kongres, na ktorom všetci významní výrobcovia predstavia svoje najnovšie zariadenia či iné novinky. Na takomto predstavení nemôže chýbať ani gigant akým je firma Google. Tá na MWC predstavila niekoľko väčších aj menších noviniek, informuje Engadget.

S novou miniaplikáciou prichádza Google Keep, ktorá vám pomôže už z domovskej obrazovky odfajkávať si splnené úlohy. S podporou hodiniek si tak budete môcť diktovať poznámky do svojho smartfónu rovno zo zápästia. To sa vám môže hodiť napríklad v zime, kedy máte na rukách rukavice a mobil vo vrecku.

google gif
Nový widget od Google | Zdroj: Google

Jednou z ďalších noviniek je vylepšenie potlačenia hluku v službe Google Meet. Tá slúži najmä na videohovory prostredníctvom vašich zariadení. Vylepšenia sa dočkajú niektoré zariadenia so systémom Android. Táto funkcia však už existovala predtým. Teraz však podľa Googlu dostane výrazné zlepšenie. Počas hovorov nebudete vy a ani ten s kým komunikujte počuť hluk z blízkej stavby, či nákladné vozidlá jazdiace priamo pod oknami budovy.

Pri zvuku ešte ostaneme. Po novom čoskoro príde aj funkcia rýchleho párovania slúchadiel k vášmu počítaču. Má sa tak stať prostredníctvom zlepšenia v systéme Chrome OS, ktorý bude po novom takéto párovanie podporovať. Na pripojenie Bluetooth slúchadiel vám bude stačiť jedno klepnutie.

Dočkáme sa aj menej podstatných vylepšení

Medzi menej výrazné vylepšenia patrí napríklad schopnosť spájať rôzne emotikony, ktoré dokážu poskytnúť relevantnejšiu odpoveď. Ako príklad môžeme uviesť zlúčenie emotikonov basketbalovej lopty a očí so srdiečkami. Po ich zlúčení vznikne basketbalová lopta v tvare srdca, prípadne basketbalová lopta nahradí srdiečka v očiach. Okrem toho sa dočkáme aj vylepšených animácií pri platení cez Google Pay. Animácie prinesú karikatúrnu radosť, ktorá má zlepšiť náš celkový pocit po tom, ako minieme množstvo peňazí.

Na MWC boli predstavené aj takéto okuliare od Xiaomi | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Poslednými zaujímavými prírastkami je možnosť priblíženia obsahu keď sa nachádzate v aplikácii Chrome na vašom Android zariadení. Teraz si budete môcť priblížiť veľkosť obsahu až o 300 % pri zachovaní rozloženia stránky. Ďalej Wear OS 3+ ponúkne monofónny zvuk pre používateľov, ktorých môže vyrušovať stereo ozvučenie. Rovnako príde aj režim šedej a režim korekcie farieb pre displeje hodiniek.

Náš tip
Súťaž: Vyhrajte PlayStation 5, 4K QLED TV Samsung a ďalšie hodnotné ceny
27.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+