MojAndroid

Google Play je platforma spoločnosti Google, ktorá slúži ako obchod s aplikáciami pre zariadenie vybavené OS Android. Pomocou obchodu si môžete do telefónu stiahnuť a nainštalovať aplikácie, ktoré vás zabavia a uľahčia vám život. Ako stiahnuť Obchod Play do vášho telefónu?

Okrem aplikácií tu môžete nájsť aj digitálny obsah, akým je hudba, knihy či filmy. Vznikol pod menom Android Market, a to 28. augusta 2008. Aplikácie mohli byť maximálne 25 MB veľké, dnes môžu mať až 4 GB.

Jedna z najdôležitejších Android aplikácií vo vašom smartfóne a tablete získala aktualizáciu na verziu 33.6.13. Tá so sebou prináša niekoľko minoritných dizajnových zmien, zmenu niekoľkých ikon, no aj podstatnejšiu aktualizáciu funkcií.

Celkovo najlepšou aplikáciou roka sa stala DREAM od Wombo Studios Inc

Každá nová aktualizácia prichádza s rôznymi vylepšeniami. Pre používateľov nie sú veľmi viditeľné, no o to sú dôležitejšie. Najčastejšie sa aktualizujú chyby aplikácie, vylepšuje sa používateľské rozhranie a tiež aplikácia dostáva bezpečnostné vylepšenia.

Niektorí výrobcovia smartfónov a iných zariadení sa snažia nahradiť Obchod Play inými (svojimi) aplikáciami, nad ktorými majú plnú kontrolu. To však nezabraňuje používateľom týchto zariadení Obchod nainštalovať z iného zdroja. Najčastejšie ide o stránky s APK súbormi.

stiahnuť obchod play
Takto vyzerá aktualizovaná verzia Obchodu Play | Zdroj: Filip Spevár

Aktualizácia Obchodu Play

Ako vždy, aj tentokrát aktualizácia Obchodu Play prichádza potichu a aplikácia sa aktualizuje na pozadí. Nevieme však presne, kedy sa tak v našich končinách stane. Ak chcete mať aktualizáciu vo svojom vedení, tak si môžete stiahnuť APK súbor a nový obchod Play v33.6.13 nainštalovať do svojho Android zariadenia manuálne.

Inštalovanie iba prepíše existujúcu aplikáciu a trvá iba niekoľko sekúnd. Naozaj sa nemáte čoho obávať. Ak v aplikácii Obchod Play nájdete iné novinky a vylepšenia, napíšte nám do komentárov pod článkom.

Ako stiahnuť Obchod Play

  1. Navštívime stránku APKMirror a stiahneme si verziu 33.6.13 Obchodu Play
  2. Aplikáciu si po stiahnutí nainštalujeme a potvrdíme jej všetky povolenia
  3. Po nainštalovaní Aplikáciu otvoríme a prihlásime sa

Stiahnuť APK súbor Obchod Play si môžete priamo cez smartfón/tablet alebo prostredníctvom počítača. V tomto prípade je nutné súbor preniesť do telefónu s použitím kábla.

V Obchode Play nájdete plno skvelých aplikácií. Patria medzi ne napríklad Apex Legends Mobile či Rocket League Sideswipe. Celý zoznam tých najlepších aplikácií z Obchodu Play nájdete tu:

Náš tip
Toto sú najlepšie Android aplikácie a hry roka 2022

22.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+