MojAndroid

Obchod Google Play je platforma spoločnosti Google, ktorá slúži ako obchod s aplikáciami pre zariadenia vybavené OS Android. Pomocou neho si môžete do telefónu stiahnuť a nainštalovať aplikácie, ktoré vás zabavia a uľahčia vám život. Ako stiahnuť Obchod Play do vášho telefónu? Je to jednoduché.

Okrem aplikácií tu môžete nájsť aj digitálny obsah, akým je hudba, knihy či filmy. Vznikol pod menom Android Market, a to 28. augusta 2008. Aplikácie mohli byť maximálne 25 MB veľké, no dnes môžu mať až 4 GB. Jedna z najdôležitejších Android aplikácií vo vašom smartfóne a tablete získala aktualizáciu na verziu 41.1.19. Tá so sebou prináša niekoľko minoritných dizajnových zmien, zmenu niekoľkých ikon, no aj podstatnejšie aktualizácie funkcií.

Facebook
Facebook
Price: Free
 • Facebook Screenshot
 • Facebook Screenshot
 • Facebook Screenshot
 • Facebook Screenshot
 • Facebook Screenshot
 • Facebook Screenshot
 • Facebook Screenshot
 • Facebook Screenshot

Aplikácia Facebook sa stala celosvetovo najsťahovanejšou aplikáciou za Apríl 2024

Každá nová aktualizácia prichádza s rôznymi vylepšeniami. Pre používateľov nie sú veľmi viditeľné, no o to sú dôležitejšie. Najčastejšie sa aktualizujú chyby aplikácie, vylepšuje sa používateľské rozhranie a tiež aplikácia dostáva bezpečnostné vylepšenia.

Niektorí výrobcovia smartfónov a iných zariadení sa snažia nahradiť Obchod Play inými (svojimi) aplikáciami, nad ktorými majú plnú kontrolu. Napríklad taký Huawei má AppGallery, či Samsung má Galaxy Store. To však nezabraňuje používateľom týchto zariadení Obchod nainštalovať z iného zdroja. Najčastejšie ide o stránky s APK súbormi.

stiahnuť obchod play
Takto vyzerá aktualizovaná verzia Obchodu Play | Zdroj: Filip Spevár

Aktualizácia Obchodu Play

Ako vždy, aj tentokrát aktualizácia Obchodu Play prichádza potichu a aplikácia sa aktualizuje na pozadí. Nevieme však presne, kedy sa tak v našich končinách stane. Ak chcete získať aktualizáciu vo svojom vedení, tak si môžete stiahnuť APK súbor a nový Obchod Play v41.1.19 nainštalovať do svojho Android zariadenia manuálne.

Inštalovanie iba prepíše existujúcu aplikáciu a trvá iba niekoľko sekúnd. Naozaj sa nemáte čoho obávať. Ak v aplikácii Obchod Play nájdete iné novinky a vylepšenia, napíšte nám do komentárov pod článkom. Ak by vám niečo nefungovalo, odporúčame stiahnuť staršiu verziu aktualizácie. Niektoré staršie smartfóny totiž nemusia nové aktualizácie podporovať.

Ako stiahnuť Obchod Play

 1. Navštívime stránku APKMirror a stiahneme si aktuálnu verziu 41.1.19
 2. Aplikáciu si po stiahnutí nainštalujeme a potvrdíme jej všetky povolenia
 3. Po nainštalovaní Aplikáciu otvoríme a prihlásime sa so svojim Google účtom

Stiahnuť APK súbor Obchod Play si môžete priamo cez smartfón/tablet alebo prostredníctvom počítača. V tomto prípade je nutné súbor preniesť do telefónu za použitia kábla. V Obchode Play nájdete plno skvelých aplikácií. Patria medzi ne napríklad aj hry Apex Legends Mobile či Rocket League Sideswipe. Celý zoznam tých najlepších aplikácií z Obchodu Play nájdete tu:

Náš tip
Za tieto aplikácie si Slováci radi zaplatia. Prinášame vám TOP10

29.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+