MojAndroid

Xiaomi, ako jeden z najväčších výrobcov smartfónov a ich príslušenstva na svete, má ponuku naozaj širokú. V portfóliu môžeme nájsť podarené a mimoriadne populárne smart náramky, ale aj hodinky. Avšak tieto zariadenia používajú vlastný uzavretý operačný systém. Pripravované smart hodinky by to mohli zmeniť, pretože podľa portálu 9to5google prídu s operačným systémom Wear OS 3.

Ak si myslíte, že tento model by bol prvý od tohto výrobcu s Wear OS systémom, mýlite sa. Ešte v roku 2019 Xiaomi predstavilo veľmi zaujímavé hodinky Mi Watch s hranatým dizajnom, veľkým displejom, množstvom funkcií a najmä systémom od Googlu. Jediným ich problémom bola dostupnosť, pretože sa predávali len v Číne.

Operačný systém Wear OS nové možnosti

Najväčšou výhodou operačného systému Wear OS 3 je možnosť inštalovať aplikácie z obchodu Google Play a rozširovať tým funkcionalitu hodiniek. To ale nie je všetko, používateľov láka možnosť bezkontaktných platieb prostredníctvom Google Pay v aplikácii Peňaženka. Platby Wear OS hodinkami sú na Slovensku od augusta 2021.

Presné označenie pripravovaných hodiniek nepoznáme. V názve by určite mali mať Xiaomi Watch. Očakáva sa, že hodinky budú spárované so starou známou aplikáciou Mi Fitness, no ako už iste viete, na prepojenie Wear OS hodiniek s Android smartfónom je potrebná aj aplikácia Wear OS.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Informácií o hodinkách zatiaľ veľa nie je. O plnej funkčnej výbave nepochybujeme, no najväčšia otázka sa vynára v súvislosti s výdržou batérie. Wear OS smart hodinky nepatria v tejto oblasti medzi šampiónov. Prakticky jediným modelom so schopnou výdržou je Samsung Galaxy Watch5 Pro. Naopak, nové Google Pixel Watch v tomto smere výrazne sklamali.

Náš tip
Súťaž: Vyhrajte PlayStation 5, 4K QLED TV Samsung a ďalšie hodnotné ceny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+