MojAndroid

Ako je už známe, Netflix je podľa štatistík jednoznačne najpopulárnejšia zo všetkých streamovacích platforiem na celom svete. V štvrtom kvartáli minulého roku sa však známej platforme snažilo konkurovať mnoho ďalších. Portál GSMArena zverejnil percentuálne štatistiky viacerých poskytovateľov médií.

Ako je na tom konkurencia pre Netflix?

Na čele celého rebríčka sa samozrejme nachádza už spomenutý Netflix, ktorý vedie s 25 % sledujúcich na trhu. Za lídrom sa nachádza nie menej populárny Amazon Prime s 19 %. Na rovnakej priečke sa drží Disney Plus a Hulu s 13 % celkových sledujúcich.

Len o percento menej ako posledné spomenuté platformy má HBO Max s 12 % a za ním sa v závese top siedmych poskytovateľov streamovacích služieb drží už len Apple TV+ s 5 % a Paramount+ len s 3 %.

V štvrtom kvartáli roku 2021 však najvyšší nárast sledujúcich zaznamenala platforma HBO Max, ktorej 2 % pomohli predbehnúť konkurenciu Disney Plus a Hulu. Vďaka tomuto nárastu sa podarilo HBO prebojovať na tretiu priečku v rebríčku.

Netflix naopak zaznamenal dvoj percentný pokles oproti Hulu, Disney+, Apple TV+ a Paramount+, ktorým stúpla sledovanosť o 1 %. Určite sa môžeme tešiť aj na súboj medzi platformami v roku 2022.

Na našom portáli nájdete aj články o najobľúbenejšej streamovacej platforme na hudbu, alebo súťaž o najlepšiu aplikáciu na navigáciu. Ak ste fanúšikom sledovania seriálov alebo filmov, určite nám napíšte, na akej platforme ich sledujete najradšej dole do komentárov pod tento článok.

Náš tip
Atléti na olympijských hrách v Pekingu dostali odporúčanie nepoužívať vlastné mobily

26.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+