MojAndroid

V Obchode Play je k dispozícii veľké množstvo navigačných aplikácií od rôznych vývojárov. Väčšina používateľov si zvolí tú, ktorá im najviac vyhovuje. Niektorí sa ale môžu mýliť mysliac si, že najlepšou mapovou aplikáciou sú Google Mapy. Výskum zverejnený na webe counterpointresearch.com, to ale nepotvrdil.

Google Mapy sa v rebríčku umiestnili na druhej priečke

Na to, aby bolo možné vytvoriť tabuľku s relevantnými výsledkami, porovnával Counterpoint takmer 30 navigácií v siedmich kategóriách, ktorými sú údaje máp, inteligentná lokalizácia, lokalizačné služby, dátová platforma, vývojársky ekosystém, partneri a rast zákazníkov.

google mapy here counterpoint
Rebríček mapových klientov I Zdroj: counterpointresearch.com

Na treťom mieste sa umiestnila aplikácia TomTom, ktorá celkovo dosiahla 387 bodov. Výskumný analytik Mohit Sharma sa ku konkurencieschopnosti aplikácie TomTom vyjadril takto:

„TomTom uviedol na trh množstvo mapových a navigačných produktov, zameraných na nové príležitosti, ako sú služby pre vlastníkov elektromobilov, pokročilé asistenčné systémy pre vodiča, digitálny kokpit pre autá novej generácie prostredníctvom nových ponúk, ako napr. Horizon a IndiGO.

Druhá priečka patrí aplikácii Google Mapy, ktoré získali 451 bodov. Ide o veľmi dobré skóre z hľadiska komplexnosti, pokrytia, aktuálnosti údajov máp a pravidelného pridávania nových funkcií. Patrí medzi ne napríklad aj rozšírená realita. Google Mapy zaostávajú vo sfére automobilového priemyslu, nakoľko sú založené na polohových službách, integrovaných s reklamnou platformou pre podniky a maloobchod.

Mohlo by vás zaujímať

Prvá priečka patrí aplikácii HERE, ktorá vedie už piaty rok po sebe. Za posledných 18 mesiacov, HERE výrazne obohatila svoje portfólio, partnerstvami s rôznymi platformami či používateľskú “základňu”. Zabezpečila si tým značný náskok pred konkurentmi. V poslednom čase sme mohli byť svedkami rozšírenia o množstvo produktov, medzi ktoré patria aj HERE Anonymizer, EV Routing a ISA Map. HERE sa v porovnaní s aplikáciou Google Mapy alebo inými konkurentmi stala „Švajčiarskom” lokalizačných služieb jej otvorenosťou, neutrálnosťou a súkromím. V rebríčku dosiahol mapový klient až 516 bodov.

Náš tip
Séria Redmi Note 11 príde do Európy už 26. januára

19.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+