MojAndroid

Okrem pravidelných mesačných aktualizácií pre smartfóny Pixel od spoločnosti Google sa spoločnosť stará aj o updaty Obchodu Play pre všetky zariadenia. Portál Android Police zverejnil všetky informácie ohľadom spomínaných aktualizácií.

Aké zmeny prinesú aktualizácie od spoločnosti Google?

Cieľom nových aktualizácií je pridávanie nových vymožeností pre hlavné časti operačného systému. Medzi tie patrí aj úprava lokalizačných systémov alebo synchronizácia dát a kontaktov. Pridávanie funkcií je súčasťou projektu Mainline, ktorý bol ohlásený s príchodom Androidu 10. Tento projekt umožňuje Googlu aktualizovať niektoré komponenty aj bez vydania novej zostavy operačného systému.

Mnohí používatelia smartfónov Google Pixel ani netušia o tom, že dostávajú pravidelne aktualizácie a systémové zostavy do Obchodu Play automaticky na pozadí. Updaty systému pre Google Play sú dostupné pre všetky certifikované zariadenia s Androidom. Dostupné sú napríklad pre tablety, hodinky Wear OS, smartfóny a dokonca aj Android Auto.

Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zoznam zmien pre každé zariadenia je zverejnený na stránke podpory Google. Aj keď tieto aktualizácie už fungujú viac rokov, tak zoznam zmien je zverejnený len od decembra 2021. Decembrový update priniesol úpravy ohľadom batérie, stability, bezpečnosti, využitia internetového pripojenia a ďalších. Najnovší januárový update obsahuje vylepšenia pre systém časových pásiem a prechodu na letný čas.

Aktualizácie si môžete skontrolovať prejdením do ikonky Nastavenia – Bezpečnosť – Obchod Play – systémové aktualizácie. Ako bolo už spomenuté, tak tieto aktualizácie sa väčšinou inštalujú automaticky. Jediným krokom k ich funkčnosti je reštart zariadenia.

Náš tip
OnePlus 10 Pro oficiálne: Najlepší Snapdragon, 80 W rýchle nabíjanie aj LTPO 2.0 displej

11.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+