MojAndroid

Webový portál Midia Research zverejnil graf, ktorý hovorí, aké streamovacie platformy na hudbu sú najpopulárnejšie. Ako sme mohli očakávať, najobľúbenejší je práve Spotify. Zaskočí však fakt, že ostatné služby veľmi zaostávajú.

Spotify je kráľom hudobných platforiem

Koncom druhej štvrtiny roka 2021 výrazne vzrástol počet odberateľov na hudobných platformách. 523,9 miliónov používateľov využívalo služby niektorej zo streamovacích platforiem. V období druhého kvartálu roku 2020 sa tento počet zastavil iba na 109,5 miliónoch, čo tvorí iba 26,4 percent z celkového množstva používateľov o rok neskôr.

spotify streamovacie platformy graf
Pomer používateľov, využívajúcich jednotlivé streamovacie hudobné platformy | Zdroj: MidiaResearch.com

Koláčovému grafu s prehľadom dominuje služba Spotify. Ide o najpopulárnejšiu streamovaciu platformu na hudbu. Za ňou sa nachádza Apple Music, ktorú si predplácajú niektorí používatelia produktov od amerického giganta Apple. Amazon Music a Tencent Music sa vyznačujú 13-percentným podielom. Spomenieme, že Tencent Music je na tom celkom slušne vzhľadom na to, že služba je dostupná iba pre obyvateľov Číny.

YouTube Music
YouTube Music | Zdroj: RouteNote.com

YouTube Music výrazne zaostáva s iba 8 percentami všetkých používateľov služieb na streamovanie hudby, čo je nepríjemné prekvapenie. 6 percentami má NetEase, iba 2 percentá u nás pomerne známy Deezer, spolu s ruskou službou Yandex a posledných 10 percent je tvorených ostatnými platformami. Sme zvedaví, či bude rok 2022 opäť silný pre nárast používateľov, ktorý využívajú aplikácie na počúvanie piesní či podcastov online.

Náš tip
Google Mapy nie sú najlepšou navigačnou aplikáciou. Víťaz prekvapí

21.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+