MojAndroid

Displeje smartfónov napredujú míľovými krokmi a sú stále krajšie, aby si mohli diváci vychutnať čo najkrajší obraz pri pozeraní obľúbeného seriálu či nového filmu. Je však potrebné, aby najnovší štandard podporoval aj samotný obsah, ktorý sa chystáte sledovať. Preto sa Netflix snaží o to, aby na takom zozname nechýbala žiadna novinka.

Nie je to len pre najdrahšie modely

HDR10 a všeobecne najvyšší štandard obrazu na Netflixe nie je žiadnou novinkou. Populárna služba už nejaký čas pracuje na tom, aby podporu priniesla (nielen) pre najnovšie smartfóny, na ktorých máte šancu sledovať ostrý a farebne verný obraz.  Dôkazom toho, že takúto možnosť nemajú len tisíceurové kúsky je aj Honor 10, ktorý napríklad stojí menej ako polovicu.

Okrem mnohých iných podporuje Netflix technológiu HDR10 aj pre Honor 10
Okrem mnohých iných podporuje Netflix technológiu HDR10 aj pre Honor 10

Na zozname však pochopiteľne nesmeli chýbať horúce novinky z dielne Samsungu. Galaxy S10, S10+ a S10e tak dostali podporu HDR10 na Netflixe ešte pred spustením predaja. Ich displeje sa momentálne považujú za najkrajšie na svete a HDR10 podporujú natívne. Viacej sa môžete dočítať aj v našej recenzii na najväčší z modelov.

Za krásu sa v tomto prípade platí

Ak už aj budete za pár dní šťastným majiteľom niektorého z nových Samsungov a chystáte sa pozrieť si najnovší diel Narcos v HDR, musíme vás ešte na chvíľu zbrzdiť. Musíte mať totiž splnených pár jednoduchých podmienok:

  • najnovšia verzia aplikácie Netflix z Obchodu Play
  • silné pripojenie k internetu (najmenej 25 mbit)
  • najvyššie nastavenie streamovania v nastaveniach účtu
  • zaplatený program štyroch obrazoviek s podporu 4K a HDR
Netflix stihol vydať podporu HDR10 pre modelový rad Samsung Galaxy S10 ešte pred spustením predaja
Netflix stihol vydať podporu HDR10 pre modelový rad Samsung Galaxy S10 ešte pred spustením predaja

Áno, za sledovanie v najvyššom rozlíšení a HDR si treba zaplatiť drahší program. Pokiaľ ho už zaplatený máte, stačí si počkať na vašu novú Galaxy S10.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Netflix má tridsať nových prekladateľov do češtiny, pribudne viac tituliek
Náš tip
Pozrite sa na najkreatívnejšie tapety, ktoré využili dieru v displeji Samsungu Galaxy S10
Náš tip
Samsung Galaxy S10+ | VIDEORECENZIA
5.3.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+