MojAndroid

Iba nedávno sme vás informovali o tom, že Netflix konečne sprístupnil české titulky pre slovenských používateľov. Táto funkcia bola dlho požadovaná a rozhodnutiu nakoniec pomohla aj fanúšikovská petícia. Aj preto je pravdepodobné, že sa aj slovenských používateľov dotkne správa, že množstvo obsahu s českými titulkami by malo rapídne narásť.

Lepšia lokalizácia do češtiny znamená výhody aj pre nás

Pomôcť tomu má tridsať nových prekladateľov, ktorých najala spoločnosť Netflix práve za účelom lokalizácie obsahu do češtiny. S touto informáciou prišla fanúšikovská stránka Netflix CZ + SK Fans na sociálnej sieti Facebook. Malo by tak ísť o významný krok zo strany prevádzkovateľa obľúbenej služby na ceste k lepšej lokalizácii služby, ktorá je výrazne globálna, čo sa nemusí každému pozdávať.

Až tři desítky českých překladatelů nabral Netflix za účelem české lokalizace. V následujících dnech a týdnech nás tak čeká příval novinek s českými titulky. Těšíte se? :-)

Zveřejnil(a) Netflix CZ + SK Fans dne Středa 13. února 2019

Tituliek je zatiaľ pomerne málo

Ak je správa pravdivá, novinka by sa mala dotknúť aj slovenských používateľov. Nájsť obsah s českými titulkami však vôbec nie je jednoduché. Nenájdeme ich v mnohých populárnych filmoch ani seriáloch a keď už na ne narazíme, často je to obsah, ktorý má už aj slovenské titulky. Existujú aj výnimky a určite ich je dosť, no v žiadnom prípade ešte nemôžeme hovoriť o tom, že by bol obsah dostatočne lokalizovaný. Verme ale, že tomu pomôžu práve noví prekladatelia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+