MojAndroid

Pokiaľ ste pravidelným používateľom služby Netflix, tak ste si možno povšimli, že počiatkom dnešného dňa sú v jeho slovenskej verzii dostupné české titulky. Používatelia si túto vlastnosť žiadali cez jeden rok a vývojári tejto služby české titulky implementovali do slovenského Netflixu až teraz. Údajne pomohla aj petícia na stránke Change.org.

Používatelia sa radujú

Slovenskí milovníci Netflixu si donedávna mohli svoje seriály či filmy v cudzom jazyku užívať len s poľskými či nemeckými titulkami. Oddnes sa však prelomili ľady a knižnica Netflixu s českými titulkami pre nás, Slovákov, sa rozšírila z desiatkov titulov na stovky rôznych filmov a seriálov.

V prípade, že potrebujete zistiť, ktoré filmy majú zakomponované české titulky, stačí napísať do vyhľadávania v oficiálnej appke “czech subtitles”. Určite stojí za zmienku spomenúť, že české titulky sú pre nás dostupné napríklad v seriály Stranger Things či vo filme Roma.

Zrejme napomohla petícia

Netflix sa mohol zamyslieť aj faktom, že Slovensko má výraznú históriu s Českom a naše jazyky sú takmer najviac podobné. S najväčšou pravdepodobnosťou však tejto zmene napomohla práve petícia na stránke Change.org, ktorej cieľom bolo získať 7500 podpisov. V tomto čase má petícia približne 5000 podpisov.

Zakladateľ tejto petície, Ľubomír Tuchscher, ktorý je inak výkonný riaditeľ Slovenského združenia pre značkové výrobky, tvrdí: “Veľmi ma teší, že Netflix zareagoval ani nie do mesiaca od spustenia petície a urobil druhé najlepšie možné pre Slovákov. Stále platí, že najlepším krokom by bolo, keby služba mala slovenskú lokalizáciu.”

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+