MojAndroid

V posledných rokoch sa bezdrôtové slúchadlá stali populárnym trendom, ktorému sa prispôsobujú všetci známi výrobcovia elektroniky a technológií. Jedným z nich je aj Samsung, ktorý počas minulého roka zaznamenal nárast predajov bezdrôtových slúchadiel. Webový portál SamMobile poskytol informácie o predaji TWS (True Wireless Stereo) slúchadiel viacerých značiek za minulý rok 2021.

Aké značky bezdrôtových slúchadiel sú najpredávanejšie?

V roku 2021 celý trh s bezdrôtovými slúchadlami narástol v predajoch o 24 %. Juhokórejská spoločnosť Samsung zaznamenala nárast oproti roku 2020 o 1,5 %. V rebríčku predajov sa však drží so svojimi 7,2 % na tretej priečke.

Celosvetové štatistiky predaja TWS slúchadiel
Celosvetové štatistiky predaja TWS slúchadiel | Zdroj: Counterpointresearch.com

Druhé miesto obsadilo Xiaomi, ktoré oproti roku 2020 nezaznamenalo žiadnu zmenu, a preto sa stabilne drží na druhej priečke s 9 %. Lídrom celosvetového trhu je americký Apple. Ten však oproti roku 2020 zaznamenal skoro päť-percentný pokles. Aj napriek tomu sa drží na prvej priečke s neuveriteľnými 25,6 %.

Najväčším úspechom pre Samsung v predajoch počas roka 2021 bolo určite predstavenie nových Galaxy Buds Pro a Galaxy Buds 2. Tieto dve novinky si spoločnosť naplánovala veľmi strategicky, keď v prvej polovici roka vypustila na trh Buds Pro a v druhej polovici Galaxy Buds 2. Vďaka obom novým slúchadlám sa Samsungu úspešne podarilo zvýšiť svoje percentá v predaji bezdrôtových slúchadiel.

Samsung Galaxy Buds2 v puzdre
Samsung Galaxy Buds2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Určite sa môžeme tešiť aj na rok 2022, kedy pravdepodobne uvidíme boj o druhú priečku medzi Xiaomi a Samsungom. Bohužiaľ sa Samsung rozhodol vynechať predstavenie nových slúchadiel na predstavení Unpacked, ktoré bolo vo februári.

Na internete sa už teraz šíria rôzne debaty o tom, že nás spoločnosť plánuje prekvapiť v auguste rovno dvomi novými modelmi bezdrôtových slúchadiel. Určite sa máme na čo tešiť.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (3/2022)

11.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+