MojAndroid

Často diskutovanou témou je výdrž našich technologických hračiek, vrátane Android smartfónov. Nemenej dôležitou témou je aj nabíjanie zariadenia. Nabíjate priebežne počas dňa či naopak po celú noc? Ktorá voľba je tá správna? Aj na tieto otázky si môžeme odpovedať v dnešnej diskusii.

Náš tip
Koľko by ste boli ochotní platiť za Facebook bez reklám? | DISKUSIA

Náš tip
Ako využívate bezkontaktné platby mobilom? | DISKUSIA

Možnosti nabíjania smartfónu

Aktuálne má každý používateľ k dispozícii hneď niekoľko možností nabíjania. Okrem klasického nabíjania pribalenou nabíjačkou, ktorá môže podporovať aj štandard rýchleho nabíjania, môžeme nabíjať smartfón aj prakticky akýmkoľvek nabíjacím káblom prostredníctvom USB portu na počítači či v kaviarni.

Komfortnou voľbou môže byť bezdrôtové nabíjanie.

Veľmi populárnou formou nabíjania sú tiež externé batérie, ktoré je možné prenášať so sebou. Komfortným riešením je následne bezdrôtové nabíjanie a to ako pomocou nabíjacej podložky, rôzneho príslušenstva s integrovanou bezdrôtovou nabíjačkou (lampa, monitor a pod.), tak aj prostredníctvom vyhradenej priehradky vo vybraných modeloch automobilov.

Ako nabíjať?

V rámci samotnej formy či intenzity nabíjania sa prieskumy jemne rozchádzajú. Niektoré zdroje tvrdia, že je bezpečné nabíjať po celú noc, pričom ráno má vaše zariadenie 100%. Po dosiahnutí plnej kapacity pritom zariadenie čerpá energiu priamo zo siete a akumulátor sa tým pádom nevybíja. Na druhej strane, časté vybíjanie batérie a následné nabíjanie z nuly na 100% môže výrazne znížiť vitalitu batérie a tiež zvýši priebežný pokles kapacity samotnej batérie.

Pri štandardných teplotných podmienkach by nemala kapacita batérie klesnúť pred samotným nabíjaním pod 20%. Niektorí výrobcovia dokonca tvrdia, že pre optimálnu vitalitu akumulátoru by sme mali nabíjačku vyhľadávať už pri poklese na hodnotu okolo 50%. Rovnako optimálne je batériu nabíjať do približne 80%. Iste, ide len o optimálne podmienky a niekedy si jednoducho situácia vyžaduje využiť batériu na maximum, resp. mať k dispozícii celých 100%.

Pravdou však takisto ostáva, že batérii pomôže občasné vybitie až na úroveň približne piatich percent. Pre samotnú batériu však nie je vhodné praktizovať to pravidelne. V súčasnosti, keď už vymeniteľnú batériu ponúka minimum modelov, by sme mali myslieť aj na tento aspekt používania smartfónu. Ako nabíjate vaše zariadenie vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Ako nabíjate váš Android smartfón? | DISKUSIA

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+