MojAndroid

Motorola moto g7 plus prináša do strednej triedy vítané novinky. Nejde len tak o hocijaký telefón s dobrým pomerom ceny a výkonu, akých nájdeme v tejto kategórii veľa. Zmysel pre detail a kvalita jednotlivých funkcií je v mnohých prípadoch na oveľa vyššej úrovni, ako by mohla naznačiť cena. Zrejme najvýraznejšie to platí o fotoaparátoch.

Duálny snímač aj optická stabilizácia

Motorola moto g7 plus pokračuje v tradícii, ktorú nastolil vlaňajší model moto g6 plus a aj tento rok tak máme dočinenia s duálnym zadným fotoaparátom. V tomto prípade ide o kombináciu 16MP hlavného a 5MP sekundárneho fotoaparátu. Ten prvý ponúka svetelnosť f/1.7, pixely veľké 1,22 µm a optickú stabilizáciu obrazu. Druhý snímač potom slúži na zachytávanie hĺbky poľa a niektoré ďalšie zaujímavé funkcie.

Kvalita fotografií je pritom na vynikajúcej úrovni. Skvelé detaily sú doplnené o prirodzené farby, poteší aj výborný dynamický kontrast, ako aj spoľahlivé nastavenie expozície. Okrem fotografií v bežnom osvetlení však telefón exceluje aj v zhoršených svetelných podmienkach, za čo vďačí okrem iného práve optickej stabilizácii.

Tá umožňuje telefónu zvoliť dlhšiu uzávierku a zhotoviť tak svetlejšie snímky. Často sa stáva, že fotografia je svetlejšia ako skutočnosť, čo je vlastnosť, ktorú doposiaľ ponúkali iba niekoľkonásobne drahšie zariadenia. Výsledky v šere aj v noci sú skutočne pekné, nechýbajú im detaily a sú dostatočne jasné.

Zaujímavé režimy aj dobré selfie

Motorola moto g7 plus tiež ponúka celý rad zaujímavých foto režimov. Už tradične umožňuje zadný fotoaparát zhotovovať portrétové fotografie. Okrem toho ale môžete z portrétov odstrániť pozadie a vymeniť ho za iné, čo je skutočne zaujímavá funkcia. Medzi ďalšími režimami nájdeme aj selektívnu farbu, ktorá umožní zvýrazniť jednu farbu obrázka, kým ostatné sú vyblednuté. Obľúbený režim kinematograf zasa umožňuje zhotovovať videá, kde je väčšina záberu statická ako na fotografii a hýbe sa iba výrez, ktorý sami označíte.

Ak hravé režimy nie sú vašou šálkou kávy, poteší vás manuálny režim, kde si môžete nastaviť jednotlivé parametre fotografií podľa vlastných predstáv a dosiahnuť tak ešte lepší výsledok. Veľmi kvalitné je aj video, kde sa znovu ukazuje výhoda optickej stabilizácie. Nechýba ale ani možnosť nahrávania 4K záberov, či spomaleného videa s rozlíšením 1080p pri 120 FPS a 720p až pri 240 FPS.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zahanbiť sa nenechá ani predná kamera. Tá má rozlíšenie 12 MP, pixely veľké 1,25 µm a okrem toho, že je schopná robiť skutočne pekné a detailné selfie fotografie, zvládne aj natáčanie 4K videa.

Motorola moto g7 plus: Najlepší fotomobil do 300 EUR

Celkovo tak patrí Motorola moto g7 plus k tým najlepším fotomobilom v cenovej kategórii do 300 EUR. Podáva konzistentne dobré výsledky, poradí si aj s horšími svetelnými podmienkami, ponúka množstvo zaujímavých fotografických režimov, nahráva pekné a stabilné video a má aj kvalitnú selfie kameru. Jednoducho fotomobil ako vyšitý.

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola moto g7 plus a batéria s výbornou výdržou a rýchlym nabíjaním [2. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a vynikajúce schopnosti videa [3. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a prémiový dizajn [4. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus ponúka neprekonateľný pomer ceny a výkonu [5. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a čistý Android s Moto akciami [6. deň]
Náš tip
Motorola moto g7 plus a veľký displej v malom tele [7. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

19.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+