MojAndroid

Motorola moto g7 plus prináša do strednej triedy vítané novinky. Nejde len tak o hocijaký telefón s dobrým pomerom ceny a výkonu, akých nájdeme v tejto kategórii veľa. Zmysel pre detail a kvalita jednotlivých funkcií je v mnohých prípadoch na oveľa vyššej úrovni, ako by mohla naznačiť cena. Práve to je najväčšou prednosťou tohto smartfónu.

Hardvérová výbava je iba základ

Pod pojmom cena/výkon nemyslíme iba hrubú výpočtovú silu zariadenia, i keď aj toto je dôležitý faktor pri kúpe nového zariadenia. Motorola moto g7 plus ponúka výkonný 8-jadrový čip Snapdragon 636, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. To sú parametre, ktoré ešte pred nedávnom neboli cudzie ani vlajkovým lodiam. V preklade to znamená, že hoci telefón patrí svojou cenou do strednej triedy, jeho používanie bude prakticky tak pohodlné ako v prípade vlajkových lodí.

To sa prejaví pri každodennom používaní, ale aj v situáciách, keď od svojho smartfónu požadujete maximum. Aj vďaka tomuto hardvéru telefón zvláda natáčanie 4K videa, a to zadnou aj prednou kamerou. Výrobca nerobil kompromisy ani po stránke pripojení – pripojíte sa k rýchlym LTE sieťam, ale aj rýchlej 5GHz Wi-Fi sieti. Nechýba ani NFC, čo je ešte stále časté opomenutie v tejto triede zariadení.

Dostanete viac, ako by ste očakávali

Hardvérová výbava je jedna vec, no Motorola moto g7 plus toho za skutočne nízku cenu ponúka ešte oveľa viac. Jednou z najväčších výsad telefónu je fotoaparát, ktorý ponúka optickú stabilizáciu. To je funkcia, ktorá je stále typická pre niekoľkonásobne drahšie zariadenia a v strednej triede by ste podobných smartfónov veľa nenašli.

Cene nezodpovedajú ani niektoré ďalšie funkcie. 27W rýchle nabíjanie je skutočne expresné a radí sa k absolútnej špičke na trhu – nie iba v tejto cenovej kategórii. Práve naopak, rýchlosťou nabíjania, ale aj výdržou, Motorola moto g7 plus poľahky prekonáva aj vlajkové lode, ktoré cenou atakujú či prekračujú 1000 EUR. A to je obrovská pridaná hodnota, ktorú ocení každý, aj menej náročný používateľ.

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola moto g7 plus a výborný fotoaparát [1. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a batéria s výbornou výdržou a rýchlym nabíjaním [2. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a vynikajúce schopnosti videa [3. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a prémiový dizajn [4. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a čistý Android s Moto akciami [6. deň]
Náš tip
Motorola moto g7 plus a veľký displej v malom tele [7. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

22.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+