MojAndroid

Motorola moto g7 plus prináša do strednej triedy vítané novinky. Nejde len tak o hocijaký telefón s dobrým pomerom ceny a výkonu, akých nájdeme v tejto kategórii veľa. Zmysel pre detail a kvalita jednotlivých funkcií je v mnohých prípadoch na oveľa vyššej úrovni, ako by mohla naznačiť cena. Platí to aj o skvelej výdrži batérie a expresne rýchlom nabíjaní.

Základom je solídna výdrž batérie

Súčasné smartfóny často disponujú obrovským množstvom užitočných funkcií. Ich nevýhodou ale často býva fakt, že tieto funkcie si užijete iba krátko – kým sa vám nevybije batéria. Aj preto je čoraz kľúčovejšia čo najlepšia výdrž na jedno nabitie. Motorola moto g7 plus prichádza s batériou s kapacitou 3000 mAh, ktorá ponúka skutočne nadštandardnú výdrž na úrovni niekoľkých dní.

Obrovskú úlohu tu zohráva šetrný čip Snapdragon 636, ktorý je oveľa úspornejší ako predchádzajúce generácie. Okrem toho sa môžete spoľahnúť aj na perfektne odladený systém. Ten je postavený na čistom systéme Android, ktorý spotrebúva menej zdrojov ako iné graficky aj výkonnostne náročné grafické nadstavby. Okrem toho výrobca dodatočne optimalizoval celý systém nielen pre výkon, ale aj pre lepšiu výdrž batérie.

Výsledkom je výdrž, ktorá bežnému používateľovi bude bez problémov stačiť aj na dva dni používania. Ak patríte medzi náročnejších používateľov, v priebehu jedného dňa môžete očakávať aj 6 a viac hodín zapnutého displeja, čo je vynikajúca hodnota. Výborná je aj výdrž v pohotovostnom režime, keď sa telefón vybíja skutočne veľmi pomaly.

Extrémne rýchle 27W TurboPower nabíjanie

Výdrž batérie je jedna vec, no veľmi dôležitá je aj rýchlosť nabíjačky. Bez ohľadu na výdrž sa totiž každý telefón raz vybije a keď tá situácia nastane, nechcete na nabitie čakať celé hodiny. Aj preto je vynikajúce, že výrobca v balení smartfónu Motorola moto g7 plus ponúka extrémne rýchlu 27W nabíjačku s podporou TurboPower nabíjania a aj štandardu Qualcomm Quick Charge 4.0+.

Telefón sa v našich testoch nabil z 0 % na 100 % za iba 1 hodinu a 4 minúty. To je vynikajúci výsledok, pričom po pol hodine mal už 79 % energie. Vďaka výbornej výdrži tak bude polhodina nabíjania denne stačiť aj na celý deň používania. Nemusíte sa preto obávať toho, že aj keď dáte telefónu zabrať, budete potom musieť dlho čakať na jeho nabitie v prípade, že sa objaví neočakávaná udalosť a vy budete chcieť telefón používať dlhšie, ako ste si mysleli.

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola moto g7 plus a výborný fotoaparát [1. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a vynikajúce schopnosti videa [3. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a prémiový dizajn [4. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus ponúka neprekonateľný pomer ceny a výkonu [5. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a čistý Android s Moto akciami [6. deň]
Náš tip
Motorola moto g7 plus a veľký displej v malom tele [7. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

20.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+