MojAndroid

Motorola moto g7 plus prináša do strednej triedy vítané novinky. Nejde len tak o hocijaký telefón s dobrým pomerom ceny a výkonu, akých nájdeme v tejto kategórii veľa. Zmysel pre detail a kvalita jednotlivých funkcií je v mnohých prípadoch na oveľa vyššej úrovni, ako by mohla naznačiť cena. Platí to aj o dizajne, ktorý vôbec nenaznačuje, že by malo ísť o zariadenie strednej triedy.

Prémiové spracovanie s eleganciou a funkčnosťou

Motorola sa tento rok znovu prekonala. Priniesla zariadenie s cenovkou strednej triedy, no dizajnom, ktorý by ste si poľahky pomýlili s oveľa drahšími zariadeniami. Na smartfóne Motorola moto g7 plus, samozrejme, najviac zaujme výrez v displeji a minimálny rámik. To sú vlastnosti, ktoré reprezentujú aj mnohé vlajkové lode. Ich spracovanie je aj v tomto prípade na takej úrovni, že naozaj na pohľad a na dotyk nič nedáva tušiť, že by malo ísť o dostupnejšie zariadenie.

Potom je tu zasa pocit v ruke. Kovový rám a sklenená zadná strana so zaoblenými bokmi pôsobí elegantne a v ruke sa drží veľmi dobre. Vďaka zahnutým hranám potom telefón pôsobí, že je oveľa tenší ako v skutočnosti. Zároveň sú zahnuté iba hrany a nie celé telo telefónu. Vďaka tomu sa nestane, že by sa telefón položený na chrbát na nejakej rovnej podložke mykal alebo sa z nej šmýkal.

Zmysel pre detail, ktorý rozhoduje

Okrem celkového výborného dojmu z telefónu zaujme Motorola moto g7 plus aj detailami, ktoré jasne indikujú, že výrobca myslel na všetko. Vpredu je to napríklad nenápadná štrbinka slúchadla nad výrezom, ktoré slúži aj ako stereo reproduktor. V pravej stene sú zas uložené hardvérové tlačidlá – to napájacie má špeciálne vrúbkovanie, aby ste ho poľahky rozpoznali aj podľa hmatu.

Sklenená konštrukcia pritom nie je iba pekná, ale aj odolná. Na rozdiel od množstva iných zariadení s nižšou cenovkou nerobí Motorola kompromisy ani tu a ponúka odolné sklo Gorilla Glass vpredu aj vzadu. Čerešničkou na torte je potom taká vychytávka, ako moderný USB-C nabíjací port, ktorý v strednej triede ešte stále nie je vôbec štandardom. Poteší aj prítomnosť 3,5mm jacku pre slúchadlá, ktorý už vo vlajkových lodiach nájdeme skutočne iba zriedka.

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola moto g7 plus a výborný fotoaparát [1. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a batéria s výbornou výdržou a rýchlym nabíjaním [2. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a vynikajúce schopnosti videa [3. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus ponúka neprekonateľný pomer ceny a výkonu [5. deň]

Náš tip
Motorola moto g7 plus a čistý Android s Moto akciami [6. deň]
Náš tip
Motorola moto g7 plus a veľký displej v malom tele [7. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

22.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+